Aktor Ethan Hawke publikuje nową powieść

12 stycznia 2021

Ethan Hawke znany jest przede wszystkim jako aktor i reżyser, ale w natłoku obowiązków zawodowych znajduje również czas na pisanie. Na początku lutego w Stanach Zjednoczonych ukaże się jego najnowsza powieść, „A Bright Ray of Darkness”.

„Od samego początku czułem, że cała sztuka to jedno. Nie wiem, dlaczego wszystko musiało stać się takie wyspecjalizowane. Aktorzy cały czas piszą filmy – ale spróbuj napisać prozę i jesteś dupkiem. Każdy chce spróbować nowych rzeczy lub prawie każdy” – tłumaczył swoje pisarskie aspiracje w wywiadzie udzielonym kilkanaście lat temu „Guardianowi”.

Pierwszą powieść, „The Hottest State”, Hawke opublikował w 1996 roku. Jest to historia o dwójce ambitnych młodych ludzi, początkującym aktorze i piosenkarce, którzy wchodzą w związek i jednocześnie muszą odnaleźć własne „ja” w konsumpcyjnej rzeczywistości. Książka spotkała się z mieszanymi recenzjami, ale dziesięć lat później aktor nakręcił na jej podstawie film.

W międzyczasie, w 2002 roku, ukazała się druga książka, „Ash Wednesday”, która została przyjęta dużo lepiej i znalazła się nawet na liście bestsellerów „New York Timesa”. To opowieść drogi o dezerterze z wojska i jego ciężarnej dziewczynie, którzy przemierzają Amerykę od Albany przez Nowy Orlean po Ohio i Teksas, przemieniając się stopniowo z namiętnych, ale skonfliktowanych kochanków w młodą rodzinę.

W listopadzie 2015 roku Hawke wydał trzecią książkę, „Rules for a Knight”, tym razem skierowaną do młodszych czytelników. Historia rozgrywała się w XV wieku i została napisana w formie listu rycerza do jego czwórki dzieci, w którym zawarto porady na temat wartości moralnych w życiu.

Teraz aktor powraca z nową powieścią, która traktuje o sztuce i miłości, sławie i złamanym sercu. Głównym bohaterem „A Bright Ray of Darkness” jest mężczyzna przeżywający ciężkie chwile po rozpadzie małżeństwa. Wciąż ma nadzieję, że uda mu się pojednać z byłą żoną. Narrator próbuje uporać się z problemami za pomocą whiskey i seksu. Ratunkiem okazuje się teatr: otrzymuje propozycję debiutu na Broadwayu pod kierunkiem genialnego reżysera. Premiera książki w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii zapowiedziana jest na 2 lutego 2021 roku.

„Ta historia i ci bohaterowie siedzieli mi w głowie od lat. Świetnie, że wreszcie mogę ich wypuścić w świat” – skomentował na swoim profilu na Instagramie Ethan Hawke.

Poniżej możecie zobaczyć okładkę nowej powieści aktora:

[am]

Tematy: ,

Kategoria: newsy