Akcja trzeciego tomu tetralogii o Saszy Załuskiej Katarzyny Bondy będzie rozgrywać się w Łodzi

25 listopada 2015

lampiony-bondy-w-lodzi-1
Katarzyna Bonda zdradziła, w którym mieście osadzona będzie akcja „Lampionów”, czyli trzeciej części tetralogii kryminalnej o Saszy Załuskiej. Tym razem profilerka będzie musiała zmierzyć się z nową zagadką na ulicach Łodzi.

„Do Łodzi przyjechałam na jedno ze spotkań autorskich wiosną 2015 roku (powitał mnie tłum mieszkańców na Placu Wolności) i jak zawsze bacznie przyglądałam się miastu, słuchałam ludzi i zbierałam przy okazji dane, bo nigdy nie wiadomo, kiedy pisarzowi powieści kryminalnych może przydać się zasłyszany dialog, czy podejrzana scena z rzeczywistości” ? wyjaśnia pisarka na swoim profilu na Facebooku. „Kiedy przybyłam(…), płonęła fabryka klejów, a nad miastem latały wojskowe samoloty – jak się okazało, były to ćwiczenia. Poczułam ciarki na plecach i ?zastrzygłam uszami?: przecież to moja fabuła, której jeszcze nie napisałam. Na takie znaki od losu pisarz czeka. Nie mogłam tego omenu zbagatelizować” ? dodaje.

Trzeciemu tomowi tetralogii o Saszy Załuskiej patronuje żywioł ognia, dlatego też tym razem profilerka będzie musiała stawić czoło szalonemu podpalaczowi. Więcej szczegółów na temat fabuły Bonda nie chce na razie zdradzać, ale podczas czterech wizyt w mieście, jakie odbyła na potrzeby dokumentacji, odwiedziła m.in. Bałuty, które mają pojawić się w książce, rozmawiała też z „podejrzanymi typami wystającymi w bramach”, a żaden z nich, jak podkreśla, „nie był ?prostym menelem?, lecz złamanym życiorysem, często obarczonym piętnem historii”. Niektóre z zasłyszanych opowieści zamierza żywcem przenieść na karty książki.

Na premierę „Lampionów” przyjdzie wielbicielom Katarzyny Bondy jeszcze trochę poczekać. Pisarka zwykle pracuje nad jedną powieścią od półtora roku do dwóch lat. Stąd też „Lampiony” znalazły się w zapowiedziach wydawnictwa Muza dopiero na jesień 2016 roku.

Powieści o profilerce Saszy Załuskiej to najpopularniejszy cykl autorki nazwanej przez Zygmunta Miłoszewskiego „królową polskiego kryminału”. Pierwszy tom, „Pochłaniacz”, kupiło dotąd 180 000 osób. Opublikowany w maju tego roku „Okularnik” potrzebował z kolei jedynie nieco ponad czterech tygodni, aby osiągnąć pułap 50 000 egzemplarzy. Książki od 2017 roku mają ukazywać się w Wielkiej Brytanii nakładem wydawnictwa Hodder & Stoughton, które ma także w katalogu powieści Stephena Kinga, Jefferya Deavera, Johna Grishama i Jodi Picoult.

Poniżej możecie zobaczyć projekt okładki do „Lampionów”:

lampiony-bondy-w-lodzi-2

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy