A może literackiej herbatki?

8 listopada 2013

literackie herbaty - 1
Pochodząca z Singapuru, ale mieszkająca i studiująca w Nowym Jorku, młoda projektantka Flora Chan stworzyła zestaw herbat inspirowanych klasycznymi dziełami literatury.

W skład zestawu o nazwie „Prologue” wchodzi sześć pojemników z unikalnymi mieszankami smaków odpowiadającymi sześciu słynnym powieściom. I tak „Wielki Gatsby” to mieszanka zielonej herbaty, jabłka, mięty, jeżyn, śliwki i maliny. „Lolita” łączy w sobie smak ciemnego ulungu, krwistych pomarańczy, hibiskusa, jabłka i cynamonu. Z kolei „Przygody Sherlocka Holmesa” charakteryzują się czarną herbatą, wanilią, bergamotką, pomarańczą i nagietkiem.

Na puszkach znajdują się motywy graficzne nawiązujące do dzieł, które posłużyły za inspirację. Z tyłu każdego pojemnika na etykiecie umieszczono kilka pierwszych linijek tekstu powieści.

Niestety opisane powyżej herbaty to jedynie egzemplarze prototypowe, przygotowane przez Chan na zajęcia w szkole. Jednakże entuzjazm, z jakim pomysł przyjęli w ostatnich dniach internauci na całym świecie, sprawił, że autorka rozważa podsunięcie go w przyszłości komuś z branży herbacianej.

Dopóki jednak to nie nastąpi i nie skosztujecie literackich herbat we własnych kubkach, muszą wystarczyć wam zdjęcia zamieszczone poniżej:

literackie herbaty - 2

literackie herbaty - 3

literackie herbaty - 4

literackie herbaty - 5

literackie herbaty - 7

literackie herbaty - 8

literackie herbaty - 9

Tematy: , ,

Kategoria: newsy