21-letni Słowak zachęca do czytania książek zawsze i wszędzie

20 maja 2015

slowak-czyta-wszedzie-01
Urodzony na Słowacji a mieszkający przez kilka lat w Czechach 21-letni Jakub Pavlovsky znalazł ciekawy sposób, aby zachęcać drugich do czytania. Utworzył profil na Instagramie, na którym publikuje zdjęcia przedstawiające go podczas lektury książek w niecodziennych miejscach.

„Kilka miesięcy temu zdałem sobie sprawę, że ludzie nie czytają już książek tak, jak przedtem. Obecnie wolą nowoczesne technologie od cudownych i interesujących książek. Oczywiście wciąż jest wiele osób, które nigdy nie zapomniały o pięknie historii spisanych na papierze. Niestety, więcej jest tych, którzy zwyczajnie ich nie doceniają” – tak wyjaśnił powody, dla których założył profil Book’s Calling (z ang. Książka Wzywa), we wpisie opublikowanym na portalu Bored Panda.

Pavlovsky umieszcza na Instagramie zdjęcia, na których czyta książki, siedząc w tej samej pozie w najróżniejszych lokalizacjach w Pradze lub na Słowacji. Chce w ten sposób udowodnić, że czas na lekturę można znaleźć zawsze i wszędzie. Do każdej fotografii dobiera też motywujący cytat na temat książek lub czytania pochodzący z ust znanego pisarza.

Poniżej możecie zobaczyć najciekawsze zdjęcia Jakuba. Więcej znajdziecie na jego profilu na Instagramie:

slowak-czyta-wszedzie-02

slowak-czyta-wszedzie-03

slowak-czyta-wszedzie-04

slowak-czyta-wszedzie-05

slowak-czyta-wszedzie-06

slowak-czyta-wszedzie-07

slowak-czyta-wszedzie-08

slowak-czyta-wszedzie-09

slowak-czyta-wszedzie-10

slowak-czyta-wszedzie-11

slowak-czyta-wszedzie-12

[am]

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: newsy