banner ad

163-letni londyński hotel oferuje gościom pokoje w stylu Harry’ego Pottera

28 października 2014

harry-potter-pokoje-1
163-letni hotel The Georgian House w Londynie udostępnił swoim gościom tematyczne pokoje wystylizowane na wzór tych, w jakich spali Harry Potter i jego przyjaciele podczas nauki w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie.

W pokojach znajdują się łóżka z baldachimami, kamienne umywalki, zabytkowe butelki na eliksiry, kotły, a także magiczne księgi. Według strony hotelu, pokoje „mają gotycki klimat i są wierne duchowi Hogwartu”. Jedna ze współwłaścicielek hotelu, Serena von der Hayde, powiedziała w rozmowie z „Daily Mail”, że „pokoje początkowo inspirowane były filmami o Harrym Potterze(?), ale, chcąc stworzyć magiczne miejsca, dodaliśmy wiele oryginalnych i twórczych akcentów, jak domalowana na obrazie do ręki Mona Lisy magiczna różdżka”.

harry-potter-pokoje-2

Ceny ze pokoje zaczynają się od 249 funtów za noc w najmniejszej Komnacie Czarodzieja, w której spać mogą trzy osoby. Większy pokój, pięcioosobowy, kosztuje 363 funty. Hotel oferuje pakiety turystyczne ? w cenach są śniadanie, mugolski spacer po Londynie i wycieczka do Warner Bros Studio, gdzie powstawały filmy o czarodzieju. Cena bez dodatków to 209 funtów za noc na parę. Niższe ceny obowiązują w przypadku dzieci. Na nocleg trzeba jednak trochę poczekać. Pokoje zarezerwowane są już do grudnia 2015 roku.

harry-potter-pokoje-3

Hotelowe pokoje w klimacie książek J.K. Rowling to nie pierwsze na świecie atrakcje dla miłośników słynnego czarodzieja z blizną na czole. W 2010 roku powstał na Florydzie park rozrywki o nazwie Czarodziejski Świat Harry’ego Pottera. W lipcu tego roku drugi taki park otwarty został w Japonii. W 2016 kolejny ma powstać w Kalifornii.

harry-potter-pokoje-4

harry-potter-pokoje-5

harry-potter-pokoje-6

[aw]
fot. The Georgian House

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy