banner ad

11-latek przebrał się za Christiana Greya. Szkoła nie pozwoliła mu w takim stroju brać udziału w Światowym Dniu Książki

7 marca 2015

11-letni-christian-grey-1
11-letni Liam Scholes z Manchesteru został odesłany przez nauczycieli do domu po tym, jak pojawił się na szkolnym wydarzeniu organizowanym z okazji Światowego Dnia Książki przebrany za Christiana Greya.

Zainicjowany przez UNESCO Światowy Dzień Książki, który w Polsce i wielu innych krajach na świecie obchodzony jest 23 kwietnia, w Wielkiej Brytanii świętuje się w pierwszy czwartek marca. Tradycją stało się już, że dzieci przebierają się tego dnia za ulubionych bohaterów literackich i w tych strojach uczestniczą w wydarzeniach organizowanych przez lokalne szkoły i biblioteki.

Liam Scholes z Manchesteru chciał wyróżnić się spośród kolegów, dlatego na szkolną imprezę, w której miał brać udział m.in. pisarz Tim Collins, przyszedł przebrany za głównego bohatera „Pięćdziesięciu twarzy Greya”. Miał na sobie szary garnitur, a w rękach trzymał plastikowe kajdanki i maskę na oczy, czyli gadżety, jakie Christian Grey mógł wykorzystać do swych sadomasochistycznych zabaw. Tego nauczycielom było za wiele. Chłopcu nie pozwolono w tym stroju brać udziału w imprezie. Kazano mu wrócić do domu i zmodyfikować przebranie, aby przypominał bardziej Jamesa Bonda.

11-letni-christian-grey-3

Teraz matka chłopca, Nicola Scholes, zarzuca szkole stosowanie podwójnych standardów. Twierdzi, że skoro inni uczniowie i nauczyciele przebierali się za złe czarownice bądź seryjnego mordercę Dextera, to nie bardzo rozumie, dlaczego jej syn nie mógł przypominać Christiana Greya. „Liam nie czytał tej książki, ale Christian Grey jest najbardziej znanym bohaterem książkowym ostatnich kilku lat. Nie rozumiem więc, o co tyle krzyku?” ? mówiła w rozmowie z ITV, dodając, że żadne z dzieci w szkole nie miało problemów z odgadnięciem, za kogo przebrał się jej syn. Dodała też, że James Bond, którego zasugerowali chłopcu nauczyciele, prowadzi rozwiązły tryb życia, a na dokładkę zabija ludzi, więc dla niej jest jasne, który z tych dwóch bohaterów jest gorszy.

Zdjęcie chłopca przebranego za Christiana Greya matka udostępniła na swoim profilu na Twitterze.

11-letni-christian-grey-2

[am]
źródło: ITV, The Guardian

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy