10 bestsellerów do przeczytania za darmo na Gwiazdkę w ramach świątecznej edycji Czytaj PL

19 grudnia 2019


Odbywająca się w listopadzie piąta odsłona akcji Czytaj PL zakończyła się sukcesem ? 130 tysięcy wypożyczonych książek i plakaty z kodami QR w blisko 1000 miejscowości w Polsce, na 4 kontynentach oraz w 14 krajach. Organizatorzy jednak nie spoczywają na laurach. Z okazji 5. urodzin akcji przygotowali dla czytelników prezent ? specjalną świąteczną edycję z kolejnymi dziesięcioma bezpłatnymi książkami do wypożyczania.

Czytaj PL to akcja, która pomaga realnie wpłynąć na podnoszenie poziomu czytelnictwa w Polsce oraz pokazuje, że Polacy kochają czytać. W świątecznej odsłonie, trwającej od 16 grudnia do 15 stycznia, można bezpłatnie przeczytać aż 10 e-booków i posłuchać 5 audiobooków. Wśród dostępnych tytułów znalazły się kryminały, powieści obyczajowe, literatura piękna, biografie, a także książki dla dzieci.

„Psy ras drobnych” laureatki Nagrody Conrada Olgi Hund to pełna czarnego humoru i dosadnego języka powieść będąca zapisem doświadczeń z pobytu w szpitalu psychiatrycznym. Uwadze fanów sensacji i kryminałów nie powinny umknąć „Dom bez klamek” Jędrzeja Pasierskiego oraz „Parabellum” Remigiusza Mroza. Ta pierwsza pozycja to historia zbrodni pełna mrocznych tajemnic, a druga to pierwszy tom popularnej sagi historycznej polskiego pisarza. W edycji świątecznej Czytaj PL dostępne są także książki dla dzieci ? „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” Andrzeja Maleszki oraz „Damy, dziewuchy, dziewczyny” Anny Dziewit-Meller. W opowieści Maleszki można odnaleźć niesamowite przygody, niebezpieczeństwa, magię i humor, a Dziewit-Meller przedstawia historie nietuzinkowych bohaterek i buntowniczek. Obie książki są dostępne zarówno w formie e-booków, jak i audiobooków. Natomiast fanom biografii przypadnie do gustu „Jaremianka” Agnieszki Daukszy, która przybliża życie Marii Jaremy ? jednej z najzdolniejszych i najbardziej charyzmatycznych artystek XX wieku.

Świąteczna odsłona Czytaj PL to także podsumowanie 2019 roku, który był rokiem kobiet. Olga Tokarczuk odebrała literacką Nagrodę Nobla, Margaret Atwood i Bernardine Evaristo zdobyły wspólnie Nagrodę Bookera, a Susan Choi i Sarah M. Broom otrzymały statuetki w dwóch najważniejszych kategoriach National Book Awards („literatura piękna” i „literatura faktu”). Wśród tytułów dostępnych w świątecznej edycji Czytaj PL również znalazły się dzieła pań ? Anny Dziewit-Meller, Anny Przybyłek, Urszuli Zajączkowskiej, Olgi Hund i Agnieszki Daukszy. Właśnie książki tych dwóch ostatnich pisarek zostały zilustrowane superbohaterkami o wyjątkowych supermocach płynących z czytania. Autorem postaci towarzyszących tegorocznej akcji jest Jan Kallwejt. Superbohaterki można zobaczyć m.in. na grafikach promujących akcję. Pojawił się także specjalny świąteczny superbohater.

W świątecznej edycji akcji Czytaj PL jeszcze łatwiej można czytać za darmo. Nie trzeba bowiem szukać plakatów na mieście. Wystarczy pobrać aplikację Woblink z App Store lub Google Play, kliknąć w niej w banner akcji i cieszyć się 10 dostępnymi bezpłatnie książkami.

Oto kompletna lista książek, które można przeczytać w świątecznej edycji Czytaj PL:

1. Remigiusz Mróz „Parabellum. Prędkość ucieczki” (Wydawnictwo Czwarta Strona),
2. Andrzej Maleszka „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” (Wydawnictwo Znak),
3. Max Czornyj „Ślepiec” (Wydawnictwo Filia),
4. Jędrzej Pasierski „Dom bez klamek” (Wydawnictwo Czarne),
5. Anna Dziewit-Meller „Damy, dziewuchy, dziewczyny” (Wydawnictwo Znak),
6. Olga Hund „Psy ras drobnych” (Korporacja Ha!art),
7. Urszula Zajączkowska „Patyki, badyle” (Wydawnictwo Marginesy),
8. Evžen Boček „Ostatnia arystokratka” (Wydawnictwo Stara Szkoła),
9. Anna Przybyłek „Bądź moim światłem” (Wydawnictwo Czwarta Strona),
10. Agnieszka Dauksza „Jaremianka” (Wydawnictwo Znak).

Inicjatywa organizowana jest przez Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe ? operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz platformę Woblink.com.

[am]

Tematy: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: newsy