Wielki Liberace

wielki-liberaceAutor: Scott Thorson
Tłumaczenie: Madalena Bugajska
Wydawnictwo: Marginesy
Rok wydania: marzec 2014
Tytuł oryginału: Behind the Candelabra: My Life with Liberace
Rok wydania oryginału: 2013
Oprawa: miękka
Format: 145 x 220 mm
Liczba stron: 388
ISBN 978-83-63656-41-6

Opis:

Wielki Valentino Liberace ? legendarny artysta estradowy ? w szczerych aż do bólu, kontrowersyjnych wspomnieniach swego kochanka.

Władzio Valentino z matki Polki i ojca Włocha. Grał Chopina i miał być drugim Lisztem. Liberace został za radą Paderewskiego.

?Książę przepychu? na scenie błyszczał jak skrzynia diamentów, poza nią skrzętnie ukrywał swój homoseksualizm. Prawda o jego życiu prywatnym zabiłaby gospodynie domowe piszczące z zachwytu na jego występach.

Kochanek gwiazdora opisuje pięć lat zamknięcia w złotej klatce, głośne rozstanie, a w końcu pojednanie na łożu śmierci chorego na AIDS Liberace.

?Zbyt wiele dobrego jest… wspaniałe?, powtarza Lee (Michael Douglas) swojemu ?cycusiowi? (Matt Damon) w filmie Stevena Soderbergha Wielki Liberace. Scenariusz oparty jest na wspomnieniach Scotta Thorsona, dzielącego łoże z najlepiej zarabiającym artystą Ameryki. Opisuje w nim luksusowe domy, wysadzane klejnotami samochody, szyte na zamówienia futra i kilogramy biżuterii, które nosił na sobie gwiazdor.

Liberace był geniuszem scenicznym, potrafił uwieść każdą publiczność i oko kamery. Kiczowate stroje i oprawa jego występów inspirowały kolejne pokolenia artystów, takich jak James Brown, Michael Jackson, Prince, Madonna, Elton John czy Lady Gaga.

Materiały o książce:

„Toksyczna miłość” – recenzja książki
Początki sławy i śmierć Władzia Valentino ? fragment książki „Wielki Liberace” Scotta Thorsona
„Wielki Liberace” we wspomnieniach kochanka Scotta Thorsona pod patronatem Booklips.pl – zapowiedź