banner ad

Trzy sypialnie, jeden trup. Aurora Teagarden

Trzy sypialnie, jeden trupAutor: Charlaine Harris
Tłumaczenie: Martyna Plisenko
Wydawnictwo: Replika
Rok wydania: styczeń 2014
Tytuł oryginału: Three Bedrooms, One Corpse
Rok wydania oryginału: 2011
Oprawa: miękka
Format: 130×200 mm
Liczba stron: 300
ISBN 978-83-7674-272-4

Opis:

Bystra detektyw amator znowu na tropie zagadki kryminalnej i… własnych marzeń

Aurora Teagarden ? sympatyczna okularnica i była bibliotekarka z niewielkiego miasteczka Lawrenceton w stanie Georgia ? właśnie próbuje swoich sił w handlu nieruchomościami. Jej debiut w branży spokojnie można nazwać spektakularnym: kiedy oprowadza klientów swojej matki po zjawiskowym domu Andertonów, w jednej z trzech mieszczących się na piętrze sypialni odkrywa półnagie zwłoki kobiety. W kręgu podejrzanych o morderstwo nagle znajdują się wszyscy pośrednicy w Lawrenceton… i nie tylko.

Dla byłej bibliotekarki, decyzja czy chce się zająć nieruchomościami okazuje się wyborem między życiem a śmiercią!

Roe ma także inne zmartwienia na głowie. Usiłuje sprzedać odziedziczony po starszej koleżance dom, który ? bo przecież nie mogłoby być inaczej! ? znajduje się vis a vis mieszkania byłego faceta Roe, i znaleźć sobie lokum jak najdalej od Arthura, jego żony i córki. Do tego, choć Aurora od kilku miesięcy spotyka się z Aubreyem, nagle traci grunt pod nogami, gdy jej oczy napotykają brązowe spojrzenie nowego klienta matki, niejakiego Martina…

Charlaine Harris (ur. 1951) ? bestsellerowa pisarka, autorka słynnego cyklu o Sookie Stackhouse, na podstawie którego HBO nakręciło popularny serial ?Czysta krew?. Zanim zaczęła pisać powieści, tworzyła poezje, a następnie sztuki teatralne. Jej książki sprzedają się w milionowych nakładach na całym świecie. Charlaine Harris mieszka w Arkansas wraz z mężem i trójką dzieci.

?Trzy sypialnie, jeden trup? to trzeci tom niepublikowanego dotąd w Polsce cyklu ?Aurora Teagarden?, cieszącego się na całym świecie niesłabnącą popularnością. Dotychczas nakładem wydawnictwa Replika w serii ukazały się: ?Prawdziwe morderstwa? oraz ?Kości niezgody?. Sama autorka uważa tę książkę za jedną ze swoich największych pisarskich osiągnięć.

Materiały o książce:

Fragment powieści „Trzy sypialnie, jeden trup” Charlaine Harris