Queen. Nieznana historia

Autor: Peter Hince
Tłumaczenie:
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Rok wydania: styczeń 2012
Tytuł oryginału: Queen Unseen
Rok wydania oryginału: 2011
Oprawa: twarda
Format: 165 x 240 mm
Liczba stron: 282
ISBN 978-83-63248-04-8

Kup książkę w księgarni Lideria
Kup ksiązkę w księgarni wydawnictwa

Opis:

„Queen. Nieznana historia” to unikalny zapis wydarzeń z lat, które Peter Hince, autor książki spędził z jednym z najsłynniejszych zespołów rockowych. Towarzyszył im podczas tras koncertowych, w studio oraz w czasie kręcenia wideoklipów. To wnikliwie, odkrywcze oraz zabawnie spojrzenie na to jak naprawdę wyglądała praca z zespołem Queen, pokazujące zarówno wzloty jak i upadki.

Nie jest to chronologiczny zapis wydarzeń lub wnikliwa biografia zespołu, ale osobista historia i powrót do przeszłości. Autor pisze o tym jak wyglądała młodość spędzona w podróży po świecie, żyjąc życiem rock?n?rollowca w każdym jego wymiarze! Peter Hince skupia się na wszystkich znaczących aspektach z życia członków Queen i opisuje je z perspektywy osoby, która była bardzo blisko grupy. Autor był w tamtym czasie szefem ekipy technicznej.

W książce czytelnik nie znajdzie szokujących faktów z prywatnego życia zespołu, ale jest w niej mnóstwo seksu, narkotyków oraz rock?n?rolla, które jak wiemy były częścią tamtych czasów. To godna uwagi lektura dla wszystkich kochających historię rock?n?rolla z lat 70 i 80-tych.

Dodatkiem do publikacji są rzadkie i unikatowe zdjęcia z archiwum Queen, które stały się elementem wystawy poświęconej zespołowi, Queen: The Unseen Archive.

Materiały o książce:

„Królowa na scenie” – recenzja książki
„Premiera nieznanej historii Queen Petera Hince?a” – zapowiedź
Pierwszy rozdział książki ?Queen. Nieznana historia?

Pozostałe wydania:

Queen. Nieznana historia (miękka oprawa)
Tłumaczenie:
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Rok wydania: luty 2012
Oprawa: miękka
Format: 16 x 23.5 cm
Liczba stron: 282
ISBN 978-83-63248-07-9

Kup książkę w księgarni Selkar
Kup książkę w księgarni Lideria
Kup ksiązkę w księgarni wydawnictwa