banner ad

Pink Floyd – Prędzej świnie zaczną latać

Autor: Mark Blake
Tłumaczenie: Jakub Michalski
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Rok wydania: listopad 2012
Tytuł oryginału: Pigs Might Fly
Rok wydania oryginału: 2008
Oprawa: miękka
Format: 155 x 230 mm
Liczba stron: 544
ISBN 978-83-63248-55-0

Kup książkę w księgarni wydawnictwa
Kup książkę w księgarni Selkar
Kup książkę w księgarni Lideria

Opis:

W lipcu 2005 roku PINK FLOYD wystąpili na scenie w Hyde Parku. Pierwszy raz od 24 lat zagrali w pełnym składzie. Niecały rok później umarł jeden z założycieli grupy, Syd Barrett, a śmierć klawiszowca Richarda Wrighta (2008) definitywnie położyła kres występom jednego z największych zespołów w historii muzyki.

Mark Blake w pierwszej pełnej biografii grupy opowiada, jak szkolni kumple z Cambridge zawojowali świat albumami Dark Side of the Moon i The Wall oraz w jaki sposób stworzyli jedne z najbardziej widowiskowych spektakli wszech czasów.

Oparta m.in. na ponad stu najnowszych wywiadach Prędzej świnie zaczną latać podąża za Floydami całą drogę ? od psychodelicznych nocy w klubie UFO w połowie lat 60. aż do ery gorzkich konfliktów, które położyły kres istnieniu zespołu w połowie lat 80. Mark Blake drobiazgowo opisuje także solowe kariery każdego z członków grupy. Skrupulatna, pracochłonna i ambitna, jak każdy album Pink Floyd, książka Prędzej świnie zaczną latać jest ostatecznym sprawozdaniem z działalności najbardziej angielskiego zespołu rockowego.

Syd Barrett umarł bogaty, a Pink Floyd mieli swoją Y?ko Ono. Teraz wiem to i znacznie więcej. Opowieść bez cenzury.
? Piotr Metz

O autorze:

Mark Blake pracował dla magazynu ?Q? i przez długi czas wspierał jego siostrzany projekt, ?Mojo?. Poza tym pisał dla tytułów: ?The Times?, ?Classic Rock?, ?Daily Telegraph? i ?Billboard?. W swoim dorobku ma liczne wywiady z gwiazdami rocka, w tym z Paulem McCartneyem, Kurtem Cobainem i Mickiem Jaggerem.

Popijał herbatkę miętową z Dave?em Grohlem, jeździł limuzyną z Stevie Nicks i razem z Ozzym Osbourne?em jadł tosty z fasolką. Raz pomógł Kate Bush pokonać schody, a Keitha Richardsa uchronił przed upadkiem z innych. Jest wielkim fascynatem muzyki rockowej, zwłaszcza tej nasyconej gitarowym brzmieniem. Mieszka w Londynie z synem i żoną.

Materiały o książce:

„Wszystkie odloty Pinka” – recenzja książki