banner ad

Ocean na końcu drogi

Ocean na końcu drogiAutor: Neil Gaiman
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Wydawnictwo: Mag
Rok wydania: czerwiec 2013
Tytuł oryginału: The ocean at the end of the lane
Rok wydania oryginału: 2013
Oprawa: twarda
Format: 125X195
Liczba stron: 216
ISBN: 978-83-7480-386-1

(premiera 16 października)

Opis:

Książka jest historią opowiadaną przez mężczyznę, który wspomina pewne zdarzenie ze swojego życia – kiedy miał 7 lat, lokator mieszkający u jego rodziny ukradł ich samochód i popełnił w nim samobójstwo. Śmierć ta przywołuje starożytne złe moce, których rodzina może uniknąć jedynie dzięki pomocy trzech tajemniczych kobiet mieszkających na końcu ulicy. Najmłodsza z nich uważa, że staw przy jej domu to ocean, a najstarsza pamięta Wielki Wybuch?

Ta błyskotliwie opowiedziana historia autorstwa współczesnego mistrza cudów i grozy jest pierwszą powieścią Neila Gaimana skierowaną do dorosłych czytelników od czasów notowanych na 1. miejscu listy bestsellerów New York Timesa „Chłopaków Anansiego”.

Studio Focus Features rozpoczyna adaptację powieści. Za kamerą stanie Joe Wright, współtwórca „Anny Kareniny” i „Pokuty”, a producentem jest Tom Hanks.

Neil Gaiman, światowej sławy pisarz, scenarzysta, reżyser, autor tekstów piosenek, scenarzysta komiksowy. Uznany przez krytyków i kochany przez czytelników jest laureatem kilkudziesięciu międzynarodowych nagród. Jego powieści „Koralina”, „Gwiezdny pył” i „Amerykańscy bogowie” zostały sfilmowane. „Amerykańscy bogowie” to serial wyprodukowany przez HBO, którego emisja zapowiadana jest na jesień 2013.

Materiały o książce:

„Kiedy do rzeczywistości wkrada się baśń” – recenzja książki
Fragment „Oceanu na końcu drogi” Neila Gaimana
„Ocean na końcu drogi” Gaimana w zdjęciach i ilustracjach
„Ocean na końcu drogi” oparty na wydarzeniach z dzieciństwa Gaimana
Powstanie ekranizacja „Oceanu na końcu drogi” Gaimana
Nowa powieść Neila Gaimana dla dorosłych