Obrona szaleństwa

Autor: Woody Allen
Tłumaczenie: Bogdan Baran, Piotr W. Cholewa, Jacek Łaszcz
Wydawnictwo: Rebis
Rok wydania: wrzesień 2008
Tytuł oryginału: The Insanity Defense
Rok wydania oryginału: 2007
Oprawa: twarda z obwolutą
Format: 128 x 197
Liczba stron: 376
ISBN 978-83-7510-322-9

K

K

K

S

Opis:

Czterdzieści sześć błyskotliwych, skrzących się ostrym jak brzytwa i wywołującym salwy śmiechu humorem tekstów W. Allena

Woody Allen jest nie tylko reżyserem, scenarzystą, aktorem, koncertującym od czasu do czasu muzykiem, ale też autorem szkiców , opowiadań, felietonów i innych form literackich, które ukazują się m.in. na łamach „New Yorkera”.

W tym tomie znalazło się czterdzieści sześć jego tekstów – błyskotliwych, skrzących się ostrym jak brzytwa i wywołującym salwy śmiechu humorem. Ale czy to coś nietypowego dla Allena? Zdążył już nas przecież przyzwyczaić do swoich surrealistycznych pomysłów i bohaterów takich jak ci, którzy pojawiają się także w tym zbiorze: szachistów niezdolnych do uzgodnienia, który z nich wygrał mecz; van Gogha, który – o dziwo – jest błyskotliwym dentystą; kobiet, które za odpowiednią opłatą podyskutują z klientem o literaturze; mężczyzn, którzy romansują z kobiecymi postaciami wielkich klasycznych wielkich powieści; i wielu im podobnych, którzy niezmiennie wprawiają czytelnika w dobry nastrój.