banner ad

Niespodziewane stronice

Autor: Julio Cortázar
Tłumaczenie: Marta Jordan, Iwona Krupecka
Wydawnictwo: Muza SA
Rok wydania: marzec 2013
Tytuł oryginału: Papeles Inesperados
Rok wydania oryginału: 2009
Oprawa: twarda
Format: 133 x 205 mm
Liczba stron: 286
ISBN 978-83-7758-316-6

Kup książkę w księgarni Selkar
Kup książkę w księgarni Lideria

Opis:

Fantastyczny prezent dla wielbicieli Julio Cortázara, którzy dawno już przeczytali wszystko, co Wielki Kronopio kiedykolwiek napisał. Nigdy nie marzyli, że będzie im dane przeczytać coś jeszcze. I oto mają przed sobą teksty, które w grudniu 2006 roku w zapomnianej komodzie odnalazła Aurora Bernardez, wdowa po pisarzu.

Ona sama i Carlos Alvarez Garriga, doktor filologii, odkryte teksty pieczołowicie uporządkowali i przygotowali do druku.

Na ten tom składają się utwory pisane na przestrzeni 46 lat: trzy najstarsze pochodzą z roku 1938 (Cortázar miał wtedy 24 lata), ostatni zaś powstał w 1984 r. na krótko przed śmiercią pisarza.

Ten, kto sięgnie po „Niespodziewane stronice”, będzie miał rzadką okazję jednoczesnego obcowania z tekstami Cortázara będącego dopiero na początku literackiej drogi i pisarza już w pełni świadom tego, co i jak pragnie czytelnikowi przekazać. Szczerość i głębokie zaangażowanie Cortázara we wszystko, o czym pisze, wieczny młodzieńczy idealizm, doskonała znajomość ludzkiej psychiki, wnikliwość obserwacji, specyficzny i przewrotny humor, zabawy językowe, które od zawsze z radością uprawiał ? całe to bogactwo odnajdzie czytelnik w „Niespodziewanych stronicach”.

Materiały o książce:

Pierwsze polskie wydanie „Niespodziewanych stronic” Julio Cortázara – zapowiedź