banner ad

Krótka historia Stephena Hawkinga

Krótka historia Stephena HawkingaAutor: Kitty Ferguson
Tłumaczenie: Urszula i Mariusz Seweryńscy
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rok wydania: czerwiec 2013
Tytuł oryginału: Stephen Hawking: An Unfettered Mind
Rok wydania oryginału: 2010
Oprawa: twarda
Format: 168 mm x 240 mm
Liczba stron: 408
ISBN 978-83-7839-529-4

Opis:

Opowieść o kolejach losu i naukowych dociekaniach jednego z najbardziej niezwykłych, najwyżej cenionych i obdarzonych największym hartem ducha ludzi naszych czasów.

Stephen Hawking jest jedną z najwybitniejszych postaci naszych czasów ? geniusz z Cambridge, który zyskał międzynarodową sławę jako błyskotliwy fizyk teoretyk oraz stał się inspiracją i objawieniem dla tych, którzy byli świadkami jego triumfu nad niepełnosprawnością. Oto opowieść o życiu i naukowych dokonaniach Hawkinga spisana przez Kitty Ferguson, autorkę mającą dar objaśniania laikom języka fizyki teoretycznej, której nadzwyczajnej pomocy udzielił sam Hawking i jego bliscy współpracownicy.

Dwadzieścia lat temu książka Kitty Ferguson ?Stephen Hawking: Quest for a Theory of Everything? została bestsellerem i szturmem zdobyła świat. Teraz pisarka powraca do tematu, tworząc pełną, starannie opracowaną i wyczerpującą biografię, obejmującą zarówno prywatne życie Hawkinga i jego niezwykłe zmagania z chorobą, jak i ? równie niesamowite ? dokonania w pracy naukowej, zmierzającej do zrozumienia i wyjaśnienia otaczającej nas rzeczywistości.

Wzbogacona ilustracjami i fotografiami, które ukazują życie od wczesnego dzieciństwa do czasów obecnych, książka ?Krótka historia Stephena Hawkinga? jest napisana z klarownością, za którą ceniono wszystkie książki Kitty Ferguson. W efekcie otrzymujemy urzekającą relację, przybliżającą zarówno niezwykłe koleje życia Hawkinga, jak i najnowsze osiągnięcia nauki w zrozumieniu Wszechświata.

Kitty Ferguson ? autorka licznych bestsellerów, przybliżających czytelnikom zagadnienia współczesnej fizyki i kosmologii, m.in. wydanej w Polsce książki ?Czarne dziury, czyli uwięzione światło?, ?Black Holes In Spacetime? i ?Stephen Hawking: Quest for a Theory of the Universe?. Książki Kitty Ferguson przetłumaczono na dwadzieścia siedem języków, a ona sama pomagała Stephenowi Hawkingowi redagować ?Wszechświat w skorupce orzecha?. Z wykształcenia jest muzykiem.

Materiały o książce:

„W świecie fizyki i Wszechświecie widzianym oczami fizyka” – recenzja książki