Burza słoneczna

Burza słonecznaAutor: ?sa Larsson
Tłumaczenie: Beata Walczak-Larsson
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania: wrzesień 2013
Tytuł oryginału: Solstorm
Rok wydania oryginału: 2003
Oprawa: miękka
Format: 145×205 mm
Liczba stron: 364
ISBN 978-83-08-05217-4

Opis:

Pierwsze śledztwo Rebeki Martinsson. W świątyni zboru Źródła Mocy zostaje bestialsko zamordowany Wiktor Strandg?rd, aktywny działacz religijny. Zmasakrowane zwłoki znajduje siostra ofiary, która niezwłocznie zawiadamia policję i? znika. Rytualny mord? Walka o wpływy w zborze? Prywatne porachunki? W śledztwo angażuje się komisarz Anna Maria Mella.

W tym samym czasie w Kirunie pojawia się Rebeka Martinsson, prawniczka ze Sztokholmu, którą jeden telefon zmusił do powrotu w rodzinne strony. Wkrótce zaczynają wychodzić na jaw mroczne tajemnice rodzin pastorów?

„Burza słoneczna” to pierwsza, najbardziej osobista książka ?sy Larsson ? bestsellerowej pisarki, trzykrotnie wyróżnionej przez Szwedzką Akademię Kryminału. Dotychczas brakująca część serii o Rebece Martinsson, w którą na potrzeby ekranizacji wcieliła się Izabella Scorupco. Światowy bestseller, polecany przez Oprah Winfrey ? autorkę zestawienia „Kryminały, które każda myśląca kobieta powinna przeczytać”.

Uznaniu krytyków towarzyszył również sukces komercyjny książki. Sprzedaż szwedzkiej edycji „Burzy słonecznej” przekroczyła 250 tysięcy egzemplarzy, a wszystkie dotychczas wydane powieści Larsson zostały docenione również przez czytelników z Niemiec i Hiszpanii, gdzie rozeszły się w ponad milionowym nakładzie.

Prawdziwej przyjemności dostarcza szczegółowy opis tego zimnego, ciemnego i obcego świata.

Oprah.com

Uwielbiam ?sę Larsson! Jestem i zawsze byłam jej wielką fanką. Pisze w bardzo nowoczesny, ekscytujący i zaskakujący sposób. Posiada nadzwyczajny talent, dzięki któremu postacie i miejsca, które opisuje są tak bardzo realistyczne. W ?Burzy słonecznej? maluje niezwykle wzruszający obraz własnego lęku przed powrotem do rodzinnego miasta. Dzięki temu wszystko, o czym pisze, wydaje się być tak prawdziwe.
Ta powieść zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Nie mam wątpliwości, że polskich czytelników także zafascynuje.
Praca nad ekranizacją była cudowna, głównie dlatego, że miałam okazję poznać autorkę osobiście. ?sa jest bardzo autentyczna, bezpretensjonalna oraz niezwykle inteligentna ? jestem jej największą fanką.

Izabella Scorupco

Materiały o książce:

„Podróż w głąb siebie” – recenzja książki