Bob Marley. Nieopowiedziana historia króla reggae

Bob Marley. Nieopowiedziana historia króla reggaeAutor: Chris Salewicz
Tłumaczenie: Maciej 'Magura’ Góralski
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Rok wydania: sierpień 2013
Tytuł oryginału: Bob Marley: The Untold Story
Rok wydania oryginału: 2011
Oprawa: miękka
Format: 150 x 215 mm
Liczba stron: 368
ISBN 978-83-7924-060-9

Kup książkę w księgarni wydawnictwa

Opis:

Boba Marleya opłakiwały miliony, kiedy po ciężkiej walce z rakiem odszedł w maju 1981 roku. Rastafariański gwiazdor reggae, dzięki któremu uwaga całego świata zwróciła się na jamajską muzykę, urzekał publiczność swoją wizją pokoju, harmonii i miłości. Jego bunt odmienił świat.

Chris Salewicz, który spędził trochę czasu z Bobem Marleyem na Jamajce, daje nam kompletny obraz jego życia ? od niepozornych początków do międzynarodowej sławy. Nigdy wcześniej niepublikowane wywiady z dziesiątkami osób, które znały Marleya, zostały poprzetykane narracją, która ożywia nie tylko rastafariańskie wierzenia i jamajską scenę muzyczną, ale także ducha samego króla reggae.

O autorze: Chris Salewicz zajmuje się dokumentowaniem kultury popularnej od ponad trzydziestu lat ? w druku, radiu i telewizji. Swoje teksty o zróżnicowanej tematyce publikował w ?Sunday Timesie?, ?The Independent?, ?The Daily Telegraph?, ?Conde Nast Traveller?, ?Q?, ?Mojo?, ?The Face?, ?Time Out? i wielu innych brytyjskich periodykach, jak również czasopismach na całym świecie. Jest autorem 15 książek, w tym kilku bestsellerów. Pełnił rolę narratora w filmie dokumentalnym Zew Wolności (2010), opowiadającym o roli polskiego rock and rolla w walce z komunizmem.

Materiały o książce:

„Płonie Babilon” – recenzja książki