banner ad

Betonowy pałac

betonowy-palacAutor: Gaja Grzegorzewska
Tłumaczenie: –
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania: sierpień 2014
Tytuł oryginału: Betonowy pałac
Rok wydania oryginału: 2014
Oprawa: miękka
Format: 150×225 mm
Liczba stron: 508
ISBN 978-83-08-05375-1

Opis:

Intelektualista o patologicznej przeszłości i kobieta, która wolałaby zapomnieć o tym, co kiedyś się wydarzyło. Nowy ?władca? osiedla oraz seryjny morderca, który postąpił o krok za daleko. Wszyscy uwikłani w śledztwo, które szybko staje się polowaniem, prowadzącym do najbardziej ponurych części miasta i najmroczniejszych zakamarków ludzkiej psychiki.

Kiedy Profesor powraca w rodzinne strony, nie zamierza ponownie wchodzić do bandyckiego półświatka, z którego wyrwał się dwa lata wcześniej. Przekroczona trzydziestka, nowe lokum, trochę kasy i odzyskany samochód wydają się dobrym punktem wyjścia, by zacząć od początku. Miasto również jest dużo spokojniejsze niż przed jego ucieczką, kiedy na czele osiedla stał sadystyczny Król. Atmosfery nie jest w stanie zmącić nawet pojawienie się trzynastoletniej prostytutki, która ? nie wiadomo kiedy ? wprowadziła się do jego mieszkania oraz coraz liczniej docierające informacje o brutalnie zarzynanych ofiarach seryjnego mordercy. Gdy jednak znika Sophie ? żona Opiekuna, nowego administratora osiedla ? bandycka przeszłość Profesora szybko daje o sobie znać. Podobnie jak widmo byłej kochanki, z którą łączą go także więzy rodzinne? Wspólnie rozpoczynają poszukiwania, od których zależy również ich życie.

„Betonowy pałac” to najodważniejsza powieść w dorobku laureatki Nagrody Wielkiego Kalibru, łącząca w sobie elementy kryminału, powieści detektywistycznej i thrillera psychologicznego. Książka, w której świetnie skonstruowana fabuła, konsekwentnie zawiązana intryga i głęboka psychologizacja postaci łączą się z brutalnością świata oraz językiem ostrym jak maczeta. Grzegorzewska ? od dziś najgorętsze nazwisko polskiego kryminału.

Materiały o książce:

„Dlaczego miałabym być zadufana?” ? wywiad z Gają Grzegorzewską