banner ad

Arytmia

Autorzy: Anne Holt, Even Holt
Tłumaczenie: Iwona Zimnicka
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rok wydania: luty 2012
Tytuł oryginału: Flimmer
Rok wydania oryginału: 2010
Oprawa: miękka
Format: 142 x 202 mm
Liczba stron: 480
ISBN 978-83-7839-051-0

Kup książkę w księgarni Selkar
Kup książkę w księgarni Lideria

Opis:

Błyskotliwy thriller rozgrywający się w skonfliktowanym środowisku medycznym.

ICD czyli kardiowerter-defibrylator to skomplikowane urządzenie przywracające właściwy rytm serca. Każdego roku wszczepia się je milionom pacjentów na całym świecie?

Wiosną 2010 dwóch chorych z arytmią serca umiera z powodu zastosowania w ich leczeniu ICD. Coś, co miało ich ocalić, zabiło. Dr Sara Zuckerman kierująca oddziałem kardiologii w szpitalu w B?rum i jej kolega dr Ola Farmen odkrywają, że najprawdopodobniej winny jest wirus komputerowy. Wszystko wskazuje na to, że ktoś gdzieś zaprogramował mechanizm ICD w taki sposób, by odbierał życie.

?Arytmia? to historia odwiecznych sprzeczności: między dobrem pacjentów a finansami publicznymi, między interesami przemysłu międzynarodowego a pojedynczym lekarzem. To opowieść o tym, jak prawda ściga się z kłamstwem, oszustwem i przemilczeniami, o światowych giełdach, wielkiej arenie, na której rządzą pieniądze, i o tym, jak małą wartość ma na niej ludzkie życie.

Anne Holt jako pisarka zadebiutowała w roku 1993. Jej dwie serie kryminalne cieszą się ogromną popularnością i zostały przetłumaczone na 25 języków. ?Arytmia? to pierwsza wspólnie napisana powieść rodzeństwa Holtów.

Even Holt jest lekarzem i konsultantem na oddziale kardiochirurgii w szpitalach Asker i B?rum. Prywatnie brat Anne Holt.

Materiały o książce:

Fragment powieści „Arytmia”