banner ad

Amy. Moja córka

Autor: Mitch Winehouse
Tłumaczenie: Aleksandra Machura, Mirko Kuflewicz
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Rok wydania: lipiec 2012
Tytuł oryginału: Amy, My Daughter
Rok wydania oryginału: 2012
Oprawa: miękka
Format:
Liczba stron: 320
ISBN 978-83-63248-29-1

(premiera 18 lipca)

Opis:

W świecie muzyki niewielu mogło się z nią równać. Jej liryczne teksty i magnetyczny głos od razu wywindowały ją na sam szczyt, gdy w 2003 roku wydała debiutancki krążek pod tytułem Frank. W miarę jak jej gwiazda błyszczała coraz jaśniej, stawało się oczywiste, że ta dziewczyna z północnego Londynu to znacznie więcej niż młody talent.

Dziś po raz pierwszy jej ojciec i powiernik Mitch Winehouse dzieli się z nami opowieścią o swojej Amy ? córce, którą uwielbiał od dnia narodzin, wielkiej gwieździe i borykającej się z problemami kobiecie. Osobistymi historiami i najbardziej intymnymi wspomnieniami tworzy portret ? dziewczyny o wielkim sercu i magicznym głosie. Poznajemy Amy od czasów dziecięcych wygłupów, muzycznych fascynacji, marzeń o sławie oraz historii jej niesamowitej kariery, po najmroczniejsze chwile walki z uzależnieniem.

Dzięki połączeniu tego, co osobiste, prywatne i publiczne, jest to niezwykle szczera i wzruszająca podróż przez życie najbardziej utalentowanej artystki pokolenia ? wyjątkowy pamiętnik autorstwa człowieka, który znał Amy najlepiej.

Materiały o książce:

„Ojciec o Amy Winehouse w pierwszą rocznicę śmierci” – zapowiedź