Skrzynki na poezję w Gdańsku. Weź udział w konkursie jednego wiersza!

5 sierpnia 2015

konkurs_port_literacki_gdansk
W Gdańsku pojawiły się nowe skrzynki. Nie na listy jednak, ale na? poezję. Autorzy wierszy, pozostawionych w jednej z trzech poetyckich skrzynek, wezmą udział w konkursie Portu Literackiego, którego rozstrzygnięcie nastąpi 18 sierpnia o godz. 17.30 w Miasteczku literackim przy gdańskim Neptunie.

Na krótkie utwory poetyckie czekają skrzynki w Instytucie Kultury Miejskiej, w Pomorskim Centrum Informacji Turystycznej w Bramie Wyżynnej oraz w Bibliotece Manhattan w Centrum Handlowym Manhattan. Na zwycięzcę czeka m. in. zestaw książek i pobyt w hotelu SPA w Kołobrzegu.

Udział w konkursie może wziąć każdy. Należy zapisać swój wiersz na kartce, podpisać imieniem i nazwiskiem, zostawić go w jednej ze skrzynek poetyckich, 18 sierpnia o godzinie 17:30 przyjść do Miasteczka literackiego przy gdańskim Neptunie i sprawdzić, czy wiersz zakwalifikował się do finału. Tematyka i forma wiersza dowolna. We wspomnianych wyżej lokalizacjach poetyckie skrzynki będą dostępne do 17 sierpnia, godziny 15:00, a na poetów ?ostatniej chwili? będzie czekać specjalna skrzynka w Miasteczku literackim również w dniu finału konkursu.

Finałowe czytanie konkursowych wierszy odbędzie się 18 sierpnia o godzinie 18:00 w Miasteczku literackim na Długim Targu. Zwycięzcę wyłoni jury: Marta Podgórnik, Robert Honet i Jakobe Mansztajn. Na finalistów czekają upominki, a autor najlepszego wiersza zostanie nagrodzony książkami, tomikami poezji Europejskiego Poety Wolności, kosmetykami firmy Bielenda oraz pobytem dla 2 osób w Hotelu Leda SPA w Kołobrzegu.

Tematy: ,

Kategoria: literackie