banner ad

Poznań zły – konkurs na opowiadanie kryminalne

15 września 2014

Poznan_zly_konkurs
Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu zaprasza do udziału w konkursie na opowiadanie kryminalne „Poznań zły”. Organizatorzy czekają na teksty, które nie były dotąd publikowane i których akcja rozgrywa się w Poznaniu (współczesnym, historycznym lub w mieście przyszłości).

„Ciekawi nas Poznań zły, ale zabójczo śmiały. Poznań morderczy (zbrodnia jest kluczowa), od mokrej roboty i śmiertelnie zajmujący. Jeśli nieprzyjazny, to i okrutnie nieszablonowy. Poznań łajdacki, może nawet złowrogi, ale i niepozbawiony wartości (opowieść musi mieć swój porządek). Poznań zaprzeszły, bardzo dzisiejszy i ten z nieodkrytej przyszłości ? którego nie było, nigdy nie będzie, który ożywa w fabule” – zachęcają organizatorzy.

Termin nadsyłania utworów upływa 29 września 2014. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas Festiwalu Fabuły, który odbędzie się w dniach od 15 do 18 października w Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu.

W skład jury oceniającego nadsyłane prace wchodzą:

Joanna Jodełka (przewodnicząca) – w zakładce „zainteresowania” na swoim blogu wyznaje: „popełniam kryminały”. Za pierwszy z nich, „Polichromię” (2009), otrzymała Nagrodę Wielkiego Kalibru dla najlepszego kryminału. Jej kolejne książki to „Grzechotka” (2011), „Kamyk” (2012), „Ars Dragonia” (2014). Akcja wszystkich rozgrywa się w Poznaniu. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej.

Eliza Szybowicz ? krytyczka literacka, członkini zespołu „Krytyki Politycznej”, autorka książki „Apokryfy w polskiej prozie współczesnej” (2008), współautorka (z Przemysławem Czaplińskim, Maciejem Lecińskim i Błażejem Warkockim) „Kalendarium życia literackiego 1976-2000” (2004). Jest autorką bloga o peerelowskich powieściach dla dziewcząt NieTylkoMusierowicz.

Piotr Bojarski ? dziennikarz związany z poznańskim wydaniem „Gazety Wyborczej” i pisarz ? autor serii kryminałów retro, których akcja rozgrywa się w międzywojennym Poznaniu: „Mecz”, „Kryptonim Posen” i „Rache znaczy zemsta” (w przygotowaniu czwarty tom zatytułowany „Pętla”). Wydał również zbiór reportaży „Cztery twarze Prusaka”. Laureat nagród dziennikarskich SDP.

Regulamin konkursu:

1. Organizatorem Konkursu na opowiadanie kryminale „Poznań zły” jest Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu.
2. Uczestnik konkursu nadsyła tekst o objętości do 15.000 znaków, który nie był dotąd publikowany do dnia 29.09.2014 na adres Centrum Kultury „Zamek”, ul. Św. Marcin 80/92, 61-809 Poznań z dopiskiem POZNAŃ ZŁY.
3. Tekst musi być zaopatrzony w godło oraz zamkniętą kopertę z danymi personalnymi autora. Prosimy o nadsyłanie trzech kopii każdego tekstu.
4. Nadesłane prace ocenia jury w składzie Joanna Jodełka (przewodnicząca), Eliza Szybowicz, Piotr Bojarski.
5. Główną nagrodą w konkursie jest 1000 zł (netto). Jury przyznaje także II nagrodę w wysokości 500 zł (netto) oraz trzy wyróżnienia (każde po 250 zł netto). Teksty laureatów I i II nagrody wydrukowane zostaną w poznańskim wydaniu „Gazety Wyborczej” oraz na stronie internetowej organizatora.
6. Jurorzy zastrzegają sobie prawo do nieprzyznania nagród i wyróżnień.
7. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas Festiwalu Fabuły w dniu 18 października 2014.
8. W konkursie nie mogą brać udziału osoby zatrudnione w Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu.
9. W sprawach nieujętych w regulaminie decydują Organizatorzy.
10. Zgłoszenie tekstu do konkursu jest równoznaczne z udzieleniem Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu upoważnienia do przetwarzania danych osobowych na potrzeby konkursu, w szczególności do podania ich do publicznej wiadomości w przypadku danych laureatów konkursu.

Tematy: , ,

Kategoria: literackie