Konkurs na opowiadanie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania. Do wygrania 3000 złotych

26 marca 2013


Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu ogłosili doroczny konkurs na opowiadanie. Główną nagrodę w konkursie stanowi kwota 3000 złotych.

Hasło przewodnie tegorocznej edycji konkursu brzmi: „Pin i zielonym”. „Kraj lajków, odsetek, prowizji i marż, najsłodszą mamonę i studnię bez dna, horror dżentelmenów, namiętność cinkciarzy, kolejkę w Biedronce i lans na deptaku, chwilówkę jak haj, petycję o lekkość obyczajów płciowych, dogmaty z plastiku, nawroty debetów, laskę z windykacji, seks bezdotykowy, wypad do galerii, rundkę po śmietnikach, apkę na iPada, pana komornika bardzo ładny łom, plażę za drutami i najnowszy LED ? wszystko, co coś warte: nam opisz i przyślij” ? zachęca Towarzystwo Aktywnej Komunikacji, organizator festiwalu.

Opowiadania nieprzekraczające dziesięciu stron znormalizowanego maszynopisu należy przesyłać do 30 maja 2013 roku na adres: konkurs@opowiadanie.org. Oceniając nadesłane prace jury weźmie pod uwagę ich oryginalność i poziom artystyczny, szczególnie przy tym zwróci uwagę na autorskie ujęcie tematu przewodniego.

Główną nagrodę w konkursie stanowi kwota trzech tysięcy złotych brutto. Nagrodą dodatkową jest zaproszenie do udziału w 9. finale Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania, który odbędzie się w dniach 2-5 października 2013 we Wrocławiu. Jury przyzna także wyróżnienia uprawniające do bezpłatnego udziału w zajęciach creative writing odbywających się podczas festiwalu. Najciekawsze prace będą mogły zostać opublikowane w serwisie www.opowiadanie.org, w festiwalowej antologii lub w czasopiśmie ?Opowiadanie?.

Ogłoszenie nazwiska laureata nagrody głównej i wręczenie pozostałych nagród nastąpi w październiku 2013 podczas finału MFO we Wrocławiu. Zwycięzcy zostaną powiadomieni telefonicznie lub pocztą elektroniczną. Lista nagrodzonych zostanie również opublikowana na stronie www.opowiadanie.org

Osoby chcące wziąć udział w konkursie powinny przedtem zapoznać się z regulaminem dostępnym tutaj.

Tematy: ,

Kategoria: literackie