banner ad

Konkurs literacki: w piątek piszemy „Wiersze i opowiadania doraźne 2020”

22 października 2019


Biuro Literackie zachęca do pisania wspólnie w najbliższy piątek wierszy i opowiadań. W inicjatywie udział może wziąć każdy! Zasady są proste: tworzymy wiersz lub opowiadanie, które nie mogą przekroczyć 2500 znaków. By tekst był brany pod uwagę, musi znaleźć się w nim cytat, news albo powszechnie znany fakt, który zaistnieje wyłącznie w piątek 25 października 2019 roku.

Między 10 a 13 września 2020 roku odbędzie się 25. edycja Stacji Literatura, najstarszego festiwalu literackiego w Polsce. Organizatorzy chcą przekonać się, na ile wiersze i krótkie prozy mogą w realny sposób opisywać oraz komentować rzeczywistość, dlatego proponują twórcom wspólne pisanie wierszy i opowiadań każdego 25. dnia kolejnych dwunastu miesięcy.

Finalnym efektem całorocznego wspólnego pisania wierszy i opowiadań będzie almanach, który ukaże się we wrześniu 2020 roku. Każdy autor w ciągu dwunastu miesięcy trwania projektu może przesłać trzy wiersze lub opowiadania, przy czym musi napisać je i wysłać w jednym z dwunastu terminów przyjmowania propozycji.

Tekst musi być wysłany do godziny 23:59 za pomocą specjalnego formularza. Wszystkie nadesłane utwory mają szansę znaleźć się w finale konkursu, a zatem jeden autor może zamieścić w almanachu „Wiersze i opowiadania doraźne 2020” nawet trzy teksty. Do napisania wierszy i opowiadań tradycyjnie zaproszeni zostaną także uznani twórcy.

Wspólne pisanie organizują Biuro Literackie oraz Czarna Góra Resort, która ufunduje nagrodę główną w postaci weekendu dla dwóch osób w wybranym terminie sezonu zimowego, z pobytem w jednym z obiektów należących do kompleksu Czarna Góra Resort. Laureata lub laureatkę konkursu poznamy podczas 25. edycji festiwalu Stacja Literatura, która odbędzie się w dniach od 10 do 13 września.

Tematy: , , ,

Kategoria: literackie