banner ad

„Ha!art” organizuje konkurs na opowiadanie

3 lutego 2014

konkurs-opowiadanie-haart
Na wzór amerykańskich konkursów literackich angażujących całe społeczeństwo w danym miesiącu do pisania tekstów literackich, „Ha!art” ogłasza luty 2014 roku narodowym miesiącem pisania opowiadań. Z tej okazji redakcja magazynu organizuje konkurs literacki, do udziału w którym zaprasza wszystkich swoich czytelników.

„Czekamy na Wasze teksty, które – mamy nadzieje – nas zaskoczą, pokażą nam nowe drogi rozwoju literatury polskiej, a Wam pozwolą dotrzeć do czytelników” – pisze redakcja „Ha!artu”. „Kolektywnie w gronie pisarzy i redaktorów wybierzemy najlepsze opowiadania, opublikujemy je w 45 numerze pisma 'Ha!art’, zapłacimy Wam groszowe stawki czasopiśmiennicze, zaprosimy Was do Krakowa na serię czytań i znajdziemy dla Waszej twórczości czytelników. Zaskoczcie nas!”

Zasady konkursu są proste: nadesłane krótkie formy muszą być rozpoczęte i skończone w lutym 2014, a autorki i autorzy to osoby, które dotychczas nie publikowały jeszcze swoich tekstów w „Ha!arcie”. Zgłoszenia można przesyłać do 28 lutego 2014 do godziny 23:59 na adres korporacja@ha.art.pl z hasłem: „Luty narodowym miesiącem pisania opowiadań”.

Jak długie powinny być teksty nadsyłane na konkurs? „Edgar Allan Poe stwierdził kiedyś, że opowiadanie powinno być na tyle krótkie, żeby dało się je przeczytać 'na raz’, za jednym posiedzeniem. W pełni zgadzamy się z klasykiem – czekamy na propozycje krótkie i zwięzłe, która da się przeczytać w całości jadąc tramwajem. Albo pijąc poranną kawę. Albo piekąc ciasto. Albo czekając w kolejce do dentysty. Ile znaków? Ile wyrazów? Ile stron? Nie wiemy. Tyle, żeby było dobrze!” – wyjaśniają pomysłodawcy konkursu.

Z okazji 15-lecia powstania „Ha!artu” pierwszy opublikowany w 2014 roku numer stworzą czytelniczki i czytelnicy pisma. „Zamieńmy się rolami, chętnie staniemy się Waszymi czytelnikami i nawiążemy z Wami współpracę” – zachęcają redaktorzy „Ha!artu”. Oprócz opowiadań czytelnicy mogą na podany wyżej adres mailowy (z dopiskiem „Ha!art 45”) przesyłać także swoje teksty krytyczne, reporterskie, kawałki dzienników i inne formy tekstowe. Zasada jest jedna: osoby wysyłające teksty nie mogły wcześniej publikować w piśmie.

„Ha!art” to interdyscyplinarny magazyn kulturalno-artystyczny, który ukazuje się od maja 1999 roku. Pismo zajmuje się przede wszystkim literaturą, filmem, nowymi mediami, kulturoznawstwem i religioznawstwem, a także muzyką, komiksem, teatrem i sztukami plastycznymi. Do tej pory w magazynie publikowali m.in. Michał Witkowski, Sławomir Shuty, Zbigniew Masternak, Marta Syrwid, Ziemowit Szczerek i wielu innych.

Tematy: , ,

Kategoria: literackie