banner ad

Wytypuj Noblistę, wygraj Murakamiego! [ZAKOŃCZONY]

3 października 2012


Konkurs zakończony! Dziękujemy za wszystkie nadesłane typy. Na nasz krótki konkurs wpłynęło łącznie 191 propozycji, które przedstawiały się w następujący sposób:

108 ? Haruki Murakami
26 ? Mo Yan
12 ? Cees Nooteboom
8 ? Cormac McCarthy
6 ? Alice Munro
5 ? William Trevor
4 ? Adonis
4 ? Philip Roth
4 ? Thomas Pynchon
3 ? Tadeusz Różewicz
3 ? Ismail Kadare
2 ? Adam Zagajewski
2 ? Bob Dylan
1 ? Claudio Margis
1 ? Umberto Eco
1 ? Amos Oz
1 ? Vijaden Detha

Literacką Nagrodę Nobla zdobył Chińczyk Mo Yan.
Osoba, która wygrała nagrodę, wylosowana została spośród 26 prawidłowo wytypowanych odpowiedzi i jest to: Joanna Majkowska z Łodzi.

__

W najbliższych dniach Szwedzka Akademia ogłosi laureata tegorocznej Literackiej Nagrody Nobla. Proponujemy wam zabawę konkursową, w ramach której będziecie mogli wytypować swojego zwycięzcę.

Do wygrania egzemplarz zapowiadanego na połowę października zbioru opowiadań Harukiego Murakamiego pt. „Zniknięcie słonia”, który ukaże się nakładem wydawnictwa Muza.

Wystarczy przesłać do nas imię i nazwisko pisarza, który – waszym zdaniem – zdobędzie Nobla w dziedzinie literatury (podpowiedzi możecie szukać w typowaniach bukmacherów).

Propozycje przesyłajcie na adres meilowy redakcji: booklips@gmail.com z dopiskiem „Konkurs”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 7 października, o 23:59*.

Zwycięzca zostanie wyłoniony losowo spośród osób, które prawidłowo wytypują tegorocznego laureata Literackiej Nagrody Nobla.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu.

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

*Zastrzegamy sobie możliwość zakończenia konkursu przed czasem, jeśli Akademia poda wcześniej do wiadomości publicznej nazwisko Laureata.

Haruki Murakami „Zniknięcie słonia”

Opis: W tym zbiorze opowiadań, podobnie jak w ?Przygodzie z owcą? i w ?Końcu Świata?, Haruki Murakami powodowany geniuszem i odrobiną szaleństwa przypuszcza frontalny atak na normalność, zmieniając i całkowicie dowolnie kształtując rzeczywistość. Ptak nakręcacz każdego dnia nakręca sprężynę świata. Pracownik działu kontroli jakości doznaje olśnienia, patrząc na kangury, i dowiaduje się, czym jest wielka niekompletność. W ciało robotnika z fabryki słoni wnika od dawna poszukiwany przez policję tańczący karzeł. Atak irracjonalnego głodu powoduje, że młode małżeństwo dokonuje nocnego napadu na bar McDonalda. Dziewczyna odkrywa, że budzący grozę zielony zwierz, który rozkopuje ogródek, jest w niej zakochany, a ona nie potrafi mu się oprzeć. Śmieszne, niezwykłe, wyjątkowe ? wszystkie opowiadania zebrane w antologii ?Zniknięcie słonia? są dowodem, że… (więcej o książce)

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe