Wygraj „Wielkiego Liberace” Scotta Thorsona! [ZAKOŃCZONY]

20 marca 2014

Wielki Liberace - konkurs
Z okazji premiery wspomnień Scotta Thorsona „Wielki Liberace” wraz z wydawnictwem Marginesy przygotowaliśmy dla was konkurs książkowy.

Pięć egzemplarzy książki o legendarnym artyście estradowym, który kiczowatymi strojami i oprawą swych występów zainspirował kolejne pokolenia artystów, takich jak James Brown, Michael Jackson, Prince, Madonna, Elton John czy Lady Gaga, rozlosujemy wśród tych, którzy prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Za namową którego polskiego kompozytora o światowej sławie Władziu Valentino Liberace zaczął występować pod samym nazwiskiem jako Liberace?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: booklips@gmail.com z dopiskiem „Wielki Liberace”.
Zakończenie konkursu w piątek, 4 kwietnia, o 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty! Prawidłowa odpowiedź to oczywiście: za namową Ignacego Jana Paderewskiego.

Egzemplarze książki „Wielki Liberace” Scotta Thorsona otrzymują:

Żaneta Truszkowska
Monika Hudzik
Anna Błońska
Stanisław Kiełbowicz
Robert Sokulski.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

wielki-liberaceScott Thorson „Wielki Liberace”

Opis: Wielki Valentino Liberace ? legendarny artysta estradowy ? w szczerych aż do bólu, kontrowersyjnych wspomnieniach swego kochanka. Władzio Valentino z matki Polki i ojca Włocha. Grał Chopina i miał być drugim Lisztem. ?Książę przepychu? na scenie błyszczał jak skrzynia diamentów, poza nią skrzętnie ukrywał swój homoseksualizm. Prawda o jego życiu prywatnym zabiłaby gospodynie domowe piszczące z zachwytu na jego występach. Kochanek gwiazdora opisuje pięć lat zamknięcia w złotej klatce, głośne rozstanie, a w końcu pojednanie na łożu śmierci chorego na AIDS Liberace. ?Zbyt wiele dobrego jest? wspaniałe?, powtarza Lee (Michael Douglas) swojemu ?cycusiowi? (Matt Damon) w filmie Stevena Soderbergha Wielki Liberace. Scenariusz oparty jest na wspomnieniach Scotta Thorsona, dzielącego łoże z najlepiej zarabiającym artystą Ameryki. Opisuje w nim luksusowe domy, wysadzane klejnotami samochody, szyte na zamówienia futra i kilogramy biżuterii, które nosił na sobie gwiazdor.

Kliknij tutaj, żeby przeczytać fragment książki.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe