Wygraj „Uświęconą zdradę” Jamesa Forrestera [ZAKOŃCZONY]

24 kwietnia 2014

uswiecona-zdrada-konkurs
Z okazji polskiej premiery „Uświęconej zdrady”, pierwszej z serii historycznych powieści kryminalnych Jamesa Forrestera, wraz z wydawcą książki, oficyną Albatros, zapraszamy was do konkursu.

Jeden egzemplarz kryminału historycznego o Williamie Harleyu, Wielkim Heroldzie Clarenceux, który tropi spiski na dworze królowej Elżbiety I z rodu Tudorów, rozlosujemy wśród tych, którzy prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: W którym roku Elżbieta I objęła tron Anglii?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: booklips@gmail.com z dopiskiem „Uświęcona zdrada”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 27 kwietnia, o 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty! Prawidłowa odpowiedź brzmi: w 1558 roku.

Egzemplarz „Uświęconej zdrady” Forrestera otrzymuje:

Paweł Mirocha.

Nagrodę wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzca zostanie wyłoniony losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

uswiecona-zdradaJames Forrester „Uświęcona zdrada”

Opis: Mija pięć lat od objęcia tronu Anglii przez Elżbietę I, córkę Henryka VIII i Anny Boleyn. Pierwszym aktem królowej jest zniesienie papieskiej kontroli nad kościołem angielskim. Biskupi niechętni nowej polityce religijnej zostają usunięci z urzędów i zastąpieni ludźmi oddanymi władczyni. Panuje atmosfera zastraszenia. Główni doradcy królewscy, sekretarz Francis Walsingham i kanclerz William Cecil, z zapałem tropią katolickie spiski. Gdy w domu Wielkiego Herolda Clarenceux zjawia się jego przyjaciel, katolik Henry Machyn, i przekazuje mu pod opiekę własnoręcznie spisaną księgę, mówiąc, iż ?zależy od niej los dwóch królowych?, Clarenceux ? także katolik ? jest rozdarty pomiędzy lojalnością wobec Elżbiety a wiernością zasadom własnej religii. Machyn prosi go, by w razie niebezpieczeństwa przekazał manuskrypt Rycerzom Okrągłego Stołu. Co zawiera księga? Wydaje się zwykłą kroniką, ale na ostatniej stronie autor zdradza datę swojej śmierci. Kiedy ginie dokładnie tak, jak to zapisał, Clarenceux zaczyna wierzyć w znaczenie rękopisu. Wkrótce potem zostaje aresztowany i oskarżony przez Walsinghama o spiskowanie przeciwko Elżbiecie. Z braku dowodów wypuszczony na wolność i tropiony przez gwardię królewską, próbuje rozwikłać tajemnicę księgi. Pomaga mu żona Henry’ego, Rebecca ? kobieta, której urokowi Clarenceux coraz trudniej się oprzeć. Wszystko wskazuje na to, że członkowie tajemniczego bractwa ? dziewięciu mężczyzn, którym nadano arturiańskie imiona i przypisano jedną z zapisanych w manuskrypcie dat ? chronią pewien bezcenny dokument podważający prawo królowej do sukcesji tronu Anglii…

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe