Wygraj przedpremierowo nowy thriller Thomasa Harrisa pt. „Cari Mora” [ZAKOŃCZONY]

17 maja 2019


Z okazji światowej premiery długo wyczekiwanej powieści „Cari Mora”, którą napisał Thomas Harris, twórca Hannibala Lectera, proponujemy wam szybki, przedpremierowy konkurs zorganizowany wspólnie z wydawnictwem Agora.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze wciągającej opowieści o złu, chciwości i mrocznej obsesji, którą napisał autor „Milczenia owiec” i „Czerwonego smoka”. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) W ilu powieściach Thomasa Harrisa, wliczając najnowszą „Cari Morę”, NIE występuje jego najsłynniejszy bohater Hannibal Lecter? (2) W którym roku ukazała się pierwsza ekranizacja prozy Thomasa Harrisa i kto był reżyserem tego filmu?

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) postać Hannibala Lectera nie występuje w dwóch powieściach Thomasa Harrisa: „Czarna Niedziela” i „Cari Mora”, (2) pierwsza ekranizacja prozy Thomasa Harrisa ukazała się w 1977 roku, był to film „Czarna niedziela” w reżyserii Johna Frankenheimera. Szczególnie to drugie pytanie nastręczyło wielu osobom trudności.

Egzemplarze powieści „Cari Mora” otrzymują:

Łukasz Masłowski,
Anna Bojanowska,
Monika Domaszk.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 1-2 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Thomas Harris ? Cari Mora”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 20 maja, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję w dniu premiery, 21 maja, spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Przestępcy od lat próbują wytropić skarb ukryty pod posiadłością należącą niegdyś do Pablo Escobara w Miami Beach. W wyścigu po 25 milionów dolarów w złocie prowadzi targany chorymi namiętnościami Hans-Peter Schneider ? człowiek, który zarabia na życie, realizując przerażające fantazje bogaczy.

Na drodze staje mu Cari Mora, piękna strażniczka rezydencji, która znalazła w Stanach schronienie przed przemocą panującą w jej kraju. Schneider wkrótce pozna zaskakujące umiejętności Cari i przekona się, jak silna jest jej wola walki.

Między męskim pragnieniem a kobiecym instynktem przetrwania czają się potwory. A żaden pisarz nie kreuje potworów tak sugestywnie jak Thomas Harris.

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe