banner ad

Wygraj powieści Jeffreya Eugenidesa! [ZAKOŃCZONY]

2 kwietnia 2013


Z okazji ukazania się na polskim rynku najnowszej powieści Jeffreya Eugenidesa postanowiliśmy wraz z wydawnictwem Znak oraz oficjalnym polskim fanpagem pisarza na Facebooku zorganizować wspólnie konkurs.

Do wygrania są trzy zestawy po dwie powieści Jeffreya Eugenidesa opublikowane nakładem wydawnictwa Znak„Intryga małżeńska” i „Przekleństwa niewinności”.

Zadanie konkursowe jest proste i brzmi: Podaj imię i nazwisko reżyserki, która zaadaptowała debiutancką powieść Eugenidesa pt. „Przekleństwa niewinności” na duży ekran.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres meilowy redakcji: booklips@gmail.com z dopiskiem „Konkurs”.
Zakończenie konkursu w sobotę, 20 kwietnia, o 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź to oczywiście: „Sofia Coppola”.

Zestawy książek Jeffreya Eugenidesa otrzymują:
Martyna Olasz z Krakowa,
Ewa Kowalewska z Warszawy,
Sebastian Kadlof z Oświęcimia.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu.

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Jeffrey Eugenides „Intryga małżeńska”

Opis: Najnowsza powieść Jeffreya Eugenidesa. Uzależnić można się od wszystkiego. Tych troje uzależniło się od siebie. Amerykańska rewolucja seksualna właśnie dobiegła końca. Podobnie jak czas nauki w college?u dla Madeleine, Leonarda i Mitchella. Ona jest piękną buntowniczką, która odcina się od rodziny i poszukuje spełnienia w miłości. Oni pragną spełnić się dla Madeleine. Leonard to uosobienie szaleństwa, niepokorny geniusz. Mitchella pociągają religie Indii i kultura Europy ? wyjeżdża tam w poszukiwaniu sensu istnienia. Zaplątani w sieć wzajemnych relacji, w długich rozmowach i pasjonujących lekturach, między jedną a drugą imprezą próbują tworzyć siebie i określać swoje miejsce w życiu. Nie znają swoich motywacji i nie wiedzą, dokąd dotrą, ale podejmują decyzje, które zaważą na całej ich przyszłości. (więcej o książce)

Jeffrey Eugenides „Przekleństwa niewinności”

Opis: Życie spokojnego miasteczka w pobliżu Detroit toczy się wokół rodziny Lisbon. Pięć pięknych, ekscentrycznych sióstr skupia na sobie uwagę młodych mężczyzn, którzy obsesyjnie gromadzą wszystkie dowody ich istnienia. Z ulubionych płyt dziewcząt, zagubionych grzebyków i popękanych lusterek próbują odtworzyć ich sekretne życie na granicy dziewczęcości i kobiecości. Presja pełnej niedopowiedzeń, dojrzewającej seksualności doprowadza siostry do samobójstwa. Kto zawinił: rodzina, społeczność, one same? Duszna atmosfera tajemnicy i nieuchwytnych emocji wciąga w głąb powieści i nie pozwala się od niej oderwać. ?Przekleństwa niewinności? to fascynująca powieść, zarazem mroczna i zabawna, lepka od soku pierwszej miłości, młodzieńczych obsesji i pełna hipnotyzującego uroku. Jeffrey Eugenides zadebiutował nią w 1993 roku, zdobywając od razu uznanie czytelników i krytyki. (więcej o książce)

Tagi: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe