Wygraj powieść „Uśpiony głos” Dulce Chacón! [ZAKOŃCZONY]

27 lutego 2014

Uśpiony głos - konkurs
Z okazji premiery powieści „Uśpiony głos” autorstwa zmarłej przed jedenastoma laty pisarki Dulce Chacón, wraz z wydawcą książki, oficyną Marginesy, przygotowaliśmy dla was konkurs!

Pięć egzemplarzy wstrząsającej powieści o hiszpańskich różach, których nie potrafił złamać Generał Franco, rozlosujemy wśród osób, które odpowiedzą prawidłowo na poniższe pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: W jakich latach toczyła się hiszpańska wojna domowa? Podaj daty.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: booklips@gmail.com z dopiskiem „Uśpiony głos”.
Zakończenie konkursu w piątek, 14 marca, o 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty! Prawidłowa odpowiedź to oczywiście: 1936-1939.

Egzemplarze powieści „Uśpiony głos” Dulce Chacón otrzymują:

Rafał Stacherczak
Agata Wawrzyczek
Karol Wojciechowski
Adam Mazur
Katarzyna Sobczyk Lenart.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uśpiony głosDulce Chacón „Uśpiony głos”

Opis: Historia ?hiszpańskich róż?, których nie potrafił złamać Generał Franco ? wstrząsająca powieść o niezłomnej wierze i miłości. DULCE CHACÓN opowiada o losie kobiet, które przeżyły piekło hiszpańskiej wojny. Wyzwala wspomnienia rozciągniętych na pryczach bólu i rozpaczy, nadziei krążącej po spacerniaku, miłości ukrytej pod bluzką i odbijającej się od murów bezsilności. Godność jest jedyną bronią żon, narzeczonych, sióstr i matek republikańskich partyzantów ? Hortensii, której pisane było zginąć, jej siostry ? pięknej Pepity o niemożliwie niebieskich oczach, rudowłosej Elviry, Reme o barwie głosu jak jej popielate włosy i niepokornej Tomasy o oliwkowej cerze. Mistrzowsko dramatyczna, przejmująca powieść oparta na relacjach ocalałych kobiet przerwała trwające dziesiątki lat milczenie rozdartej Hiszpanii. Wywołała burzę w kraju, gdzie do dziś sąsiedzi patrzą na siebie wilkiem i mówią o sobie ?rojillos? (czerwoni) lub ?fachas? (faszyści). (więcej o książce)

Powieść ukazała się pod patronatem Booklips.pl.

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe