banner ad

Wygraj powieść „Przyjaciółki” Dorothy Koomson [ZAKOŃCZONY]

7 lutego 2014

Przyjaciólki - konkurs
Z okazji premiery powieści Dorothy Koomson „Przyjaciółki” wspólnie z wydawnictwem Albatros przygotowaliśmy dla was krótki konkurs.

Jeden egzemplarz „Przyjaciółek”, czyli powieści psychologicznej z morderstwem w tle, rozlosujemy wśród tych, którzy prawidłowo rozwiążą zadanie konkursowe.

Zadanie konkursowe jest proste i brzmi: Wymień tytuły wszystkich powieści Dorothy Koomson, jakie ukazały się dotychczas w Polsce nakładem wydawnictwa Albatros.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: booklips@gmail.com z dopiskiem „Przyjaciółki”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 10 lutego, o 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty! Prawidłowa odpowiedź to oczywiście: „Słodycze na śniadanie”, „Dobranoc, Kochanie”, „Zaopiekuj się mną” oraz „Przyjaciółki”.

Egzemplarz „Przyjaciółek” Dorothy Koomson otrzymuje:

Katarzyna Ładyńska.

Nagrodę wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni.
?

Zwycięzca zostanie wyłoniony losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu.

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

przyjaciolkiDorothy Koomson „Przyjaciółki”

Opis: Anglia, Marcus Halnsley, rozwiedziony trzydziestoparoletni nauczyciel, upatruje sobie atrakcyjną piętnastoletnią uczennicę i ? pod pozorem pomocy w nauce ? bez trudu ją uwodzi. Serena uzależnia się od dwukrotnie starszego kochanka, stając się powolnym narzędziem w jego rękach. Ich związek, obarczony piętnem zakazanego owocu, utrzymywany jest przez oboje w tajemnicy. Wkrótce mężczyzna zaczyna ujawniać swe prawdziwe oblicze brutala i gwałciciela, domagając się ślepego posłuszeństwa, eskalując przemoc. Jej kulminacja następuje, gdy Marcus wprowadza do relacji ?tę trzecią?, równie naiwną co Serena nastolatkę, Poppy. Między terroryzowanymi, nieustannie gwałconymi dziewczynami powstaje rodzaj chorej więzi. Nienawidząc się, jednocześnie okazują sobie wsparcie i lojalność w momentach ekstremalnych. W końcu musi dojść do tragedii: Marcus ginie od ciosu zadanego nożem. Choć Serena i Poppy zgodnie twierdzą, iż padł ofiarą wypadku, nikt nie daje wiary ich wyjaśnieniom. Dowody morderstwa są niepodważalne. Nagłośniony przez media proces kończy się uniewinnieniem Sereny i skazaniem Poppy na wieloletnie więzienie. Prawie dwadzieścia lat później losy obu kobiet znów się splatają. Serena jest obecnie szczęśliwą żoną i matką dwójki dzieci. Poppy właśnie wyszła z zakładu karnego i, opuszczona przez wszystkich, mozolnie próbuje odbudować swoje życie. Wierząc, że Marcus zginął z ręki Sereny, postanawia ją odnaleźć i zmusić do wyznania winy. Ale Serena nie chce odgrzebywać przeszłości i ponownie przeżywać koszmaru, chce żyć teraźniejszością. Jest przekonana, że prawda, nawet najbardziej niewinna, zniszczy jej rodzinę…

Tematy: , , ,

Kategoria: książkowe