Wygraj powieść „Dziedzictwo” Kirsten Tranter [ZAKOŃCZONY]

6 marca 2014

Dziedzictwo - konkurs
Z okazji polskiej premiery debiutanckiej powieści australijskiej pisarki Kirsten Tranter pt. „Dziedzictwo” wraz z wydawnictwem Albatros przygotowaliśmy dla was weekendowy konkurs.

Jeden egzemplarz thrillera obyczajowego „Dziedzictwo” rozlosujemy wśród tych, którzy prawidłowo rozwiążą zadanie konkursowe.

Zadanie konkursowe jest proste i brzmi: Przyjaciółka głównej bohaterki powieści w dniu pamiętnego ataku terrorystycznego udaje się na umówione spotkanie w World Trade Center i przepada bez wieści. Podaj dokładną datę zamachu.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: booklips@gmail.com z dopiskiem „Dziedzictwo”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 9 marca, o 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty! Prawidłowa odpowiedź to oczywiście: 11 września 2001 roku.

Egzemplarz „Dziedzictwa” Kirsten Tranter otrzymuje:

Justyna Gul.

Nagrodę wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni.
?

Zwycięzca zostanie wyłoniony losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu.

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Kirsten Tranter „Dziedzictwo”

DziedzictwoOpis: Nominowana do kilku nagród literackich historia trójki przyjaciół z Sydney, którą amerykański „Kirkus Reviews” uznał za „powieściowy debiut roku”. Centralnymi postaciami opowieści są Julia Alpers (narratorka), jej przyjaciel Ralph oraz piękna i bogata Ingrid. Ich studencka przyjaźń nosi piętno niespełnionej miłości: Julii do Ralpha i Ralpha do Ingrid, będącej jego kuzynką. Odziedziczywszy pokaźny majątek, Ingrid wyjeżdża do Europy, gdzie poznaje przystojnego i znacznie starszego marszanda, Gila Greya. Zakochuje się i po ślubie zamieszkuje z nim w Nowym Jorku, gdzie Grey jest ważną postacią w świecie sztuki, a jego nastoletnia i wyjątkowo uzdolniona córka Fleur święci sukcesy jako malarka. Ingrid zapisuje się na studia na Uniwersytecie Columbia; przygotowuje pracę na temat starożytnych tekstów zapisanych na ołowianych tabliczkach. Rankiem w dniu pamiętnego ataku terrorystycznego udaje się na umówione spotkanie w World Trade Center i przepada bez wieści. Wiele miesięcy później, nie mogąc pogodzić się ze śmiercią przyjaciółki, Ralph prosi Julię, aby pojechała do Nowego Jorku i przyjrzała się ostatnim chwilom jej życia. Prawda ? ukryta w otaczającej Ingrid sieci tajemnic i kłamstw ? nikomu nie przyniesie ukojenia. Czy dziewczyna faktycznie zginęła tamtego tragicznego dnia wraz z tysiącami innych, czy też wciąż żyje? Poznanie odpowiedzi na to pytanie pomoże Julii w podjęciu decyzji o własnej przyszłości…

Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe