Wygraj nieocenzurowane wydanie „Pięciu lat kacetu” Stanisława Grzesiuka! [ZAKOŃCZONY]

6 lutego 2018


Wspólnie z wydawnictwem Prószyński i S-ka przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze nowego wydania „Pięciu lat kacetu” Stanisława Grzesiuka.

Do rozdania mamy cztery egzemplarze wspomnieniowej książki legendarnego barda Czerniakowa, po raz pierwszy dostępnej w pełnym wydaniu, bez skreśleń i cenzury. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Z jakiego powodu Stanisław Grzesiuk został zesłany do obozu koncentracyjnego w Dachau?

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Grzesiuk pobił niemieckiego gospodarza i uciekł z jego gospodarstwa, gdzie przebywał na przymusowych robotach.

Egzemplarze książki „Pięć lat kacetu” otrzymają:

Anna Mirocha,
Jarek Więcławski,
Michał Grolewski,
Kinga Kącka.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Stanisław Grzesiuk ? Pięć lat kacetu”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 18 lutego, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Stanisław Grzesiuk „Pięć lat kacetu”

Opis: Wspomnienia z obozów koncentracyjnych Dachau, Mauthausen i Gusen. Stanisław Grzesiuk z właściwym sobie humorem, szczerością i bezpośredniością portretuje nazistowską machinę pracy i śmierci. I próbuje opowiedzieć o cenie człowieczeństwa w miejscu, które z niego odzierało.

W maju 1958 roku książka trafiła do księgarń i natychmiast zniknęła z półek. W bibliotekach czekało się w kolejce nawet rok. Czytelnicy pisali do autora z prośbą o interwencję. O książce dyskutowali szeroko byli więźniowie, a Grzesiukowi wytoczono proces o zniesławienie, który zakończył się ugodą.

Po latach tekst porównano z rękopisem i przywrócono wszystkie fragmenty usunięte przez cenzurę i wydawcę przy pierwszej publikacji. Wydanie zawiera fragmenty najważniejszych recenzji oraz wypowiedzi samego autora o książce.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe