Wygraj „Młodszego księgowego” Jacka Dehnela! [ZAKOŃCZONY]

4 marca 2013


_

Konkurs rozstrzygnięty. Tradycyjnie zdecydowaliśmy się na wewnątrzredakcyjne wybory. Wyniki były bardzo wyrównane, ale najwięcej głosów – a co za tym idzie i książki – zdobyli:

Ewa Zubowska „Chłopcy z palcem na broni”
Piotr Niewczas „O dwóch takich co okradli księży”
Dominika Gałuszka „Chory portier i problem fizjologiczny”
_

Z okazji czterech tysięcy lubiących nasz profil na Facebooku ogłaszamy konkurs tylko dla facebookowiczów!

Do wygrania trzy egzemplarze najnowszej książki Jacka Dehnela pt. „Młodszy księgowy. O książkach, czytaniu i pisaniu”, która ukazała się w lutym nakładem wydawnictwa W.A.B.

Proponujemy wam literacką zabawę, podobną do tej, w jakiej niektórzy z was brali udział tutaj lub tutaj. Tym razem chodzi o taką zamianę tytułu jakiejkolwiek książki (dodając albo zastępując któryś z wyrazów innym), aby nabrał on nowego znaczenia.

Na przykład: „Stary człowiek i morze” – Stary człowiek a może.

Swój pomysł należy zamieścić pod spodem w komentarzach.

Uwaga! Każdy może przesłać tylko jedną propozycję. Zanim umieścisz swoje zestawienie, zastanów się dobrze i sprawdź, czy ktoś nie opublikował już takiego samego lub bardzo podobnego.

Zakończenie konkursu w piątek, 22 marca, o 23:59.

Trzy najlepsze, zdaniem redakcji, zestawienia zostaną nagrodzone książkami.

Po ogłoszeniu wyników, zwycięzców poprosimy o przesłanie nam swoich adresów, żebyśmy mogli wysłać nagrody.

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Uczestnicy konkursu zezwalają portalowi Booklips.pl na nieodpłatne umieszczenie nagrodzonych zestawień we wpisie z konkursem.

Jacek Dehnel „Młodszy księgowy. O książkach, czytaniu i pisaniu”

Opis: „Kiedy miałem lat sześć, nie chciałem być strażakiem ani żołnierzem, ale gdyby mnie kto spytał, czy chciałbym zostać krytykiem literackim, to z pewnością też bym zaprotestował” ? pisze Jacek Dehnel we wstępie do swej najnowszej książki. I w rzeczy samej, „Młodszy księgowy” nie jest tomem krytycznoliterackim, choć znalazło się tu kilka recenzji. To fascynująca opowieść o literaturze pojmowanej najszerzej jak tylko można; zbiór komentarzy, dygresji, anegdot i, last but not least, wyznań estetycznej wiary. Dehnela interesuje prawie wszystko ? obyczaje poetów w podróży służbowej, grafomania, perły znalezione w stuletnich sztambuchach, korespondencja pisarzy wielkich i małych. Pisze głównie o innych, ale nie zapomina o sobie ? czytelnik będzie mógł towarzyszyć mu w spotkaniach i wyprawach i podejrzeć go przy biurku. Błyskotliwość, rozległa wiedza i swoboda łączenia spraw, zdawałoby się, odległych, dystans do siebie i znakomite poczucie humoru… (więcej o książce)

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe