Wygraj „Mahatmę Witkaca” Joanny Siedleckiej! [ZAKOŃCZONY]

16 grudnia 2014

mahatma-witkac-konkurs
Wspólnie z wydawnictwem MG przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze książki Joanny Siedleckiej „Mahatma Witkac”, która ukazała się pod patronatem Booklips.pl.

Trzy egzemplarze tej pasjonującej opowieści reporterskiej o Stanisławie Ignacym Witkiewiczu rozlosujemy wśród osób, które rozwiążą poniższe zadanie konkursowe.

Zadanie konkursowe jest proste i brzmi: Podaj nazwiska przynajmniej trzech innych pisarzy, o których książki napisała Joanna Siedlecka.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem „Mahatma Witkac”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 28 grudnia, o 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź to: Witold Gombrowicz, Jerzy Kosiński, Zbigniew Herbert, ale mogła też zawierać m.in. takie nazwiska, jak: Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Władysław Broniewski, Bruno Schulz, Marian Hemar, Konstanty Jeleński, Stefan Kisielewski, Leopold Tyrmand, Ireneusz Iredyński.

Egzemplarze książki „Mahatma Witkac” otrzymują:

Maciej Kaszyński,
Katarzyna Bystrzyk,
Łukasz Seweryniak.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

mahatma-witkacJoanna Siedlecka „Mahatma Witkac”

Opis: Opowieść o Stanisławie Ignacym Witkiewiczu, od którego tragicznej samobójczej śmierci minęło właśnie 75 lat (18 września 1939 r.), a wkrótce minie 130 lat od dnia jego narodzin (24 lutego 1885 r.) ? pisarzu, dramaturgu, filozofie i fotografiku, jednym z najwybitniejszych i najoryginalniejszych twórców XX wieku. Dzięki swojej detektywistycznej wręcz pracy autorka zebrała dziesiątki wspomnień osób, które znały Witkacego, m.in. Oli Watowej, Ireny Krzywickiej, Stefanii Tuwimowej, Anny Linke, generałowej Jadwigi Sosnkowskiej i wielu innych. Nie zabrakło relacji o zagadkowym wciąż pobycie Witkacego w Rosji, służbie w Lejbgwardii, a także ostatnim ?szprynglu?, który nam wyciął, czyli tragikomicznej ?grzebalnej awanturze? na Pęksowym Brzyzku, gdzie ? jak się okazało ? pochowano zamiast niego Bogu ducha winną Ukrainkę. A przede wszystkim są tu opowieści o tak ważnych dla niego kobietach. Kochankach, klientkach ?Firmy portretowej?, a zwłaszcza jego dwóch żonach. Oficjalnej ? Jadwidze Witkiewiczowej, ?Cesarzowej Zjednoczonej Witkacji?, która ocaliła jego spuściznę. I tej nieoficjalnej, jego ostatniej miłości ? Czesławie Oknińskiej, ?Witkacowej?, odratowanej po ich wspólnym samobójstwie na Polesiu, będącym reakcją na wiadomość, że bolszewicy zaatakowali 17 września 1939 roku Polskę.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe