Wygraj książkę „Tove Jansson. Mama Muminków”! [ZAKOŃCZONY]

7 grudnia 2012


Z okazji opublikowania na rynku biografii „Tove Jansson Mama Muminków” autorstwa Boel Westin postanowiliśmy wraz z wydawnictwem Marginesy zorganizować konkurs, w którym do wygrania są trzy egzemplarze książki.

Pytanie konkursowe brzmi: Która z postaci opisanych w książkach o Muminkach miała się znaleźć w latach 60. na podpaskach dla dziewcząt?

Podpowiemy, że odpowiedź znajdziecie na naszej stronie.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres meilowy redakcji: booklips@gmail.com z dopiskiem „Konkurs”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 17 grudnia, o 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź to oczywiście: Mała Mi.

Książki „Tove Jansson. Mama Muminków” trafią do: Marty Mitek z Józefowa, Dariusza Machla z Krakowa i Małgorzaty Kmiecik z Łodzi. Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu.

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Boel Westin „Tove Jansson. Mama Muminków”

Muminki to nie całkiem bajka? Tove Jansson, młoda, obiecująca malarka, ilustratorka książek dla dzieci i uznana rysowniczka politycznych karykatur, wydała w 1945 roku pierwszą powieść o małych trollach, które bardzo spodobały się dorosłym, a dzieci je pokochały. Stworzyła Dolinę Muminków ? szczęśliwą krainę, o której marzyła podczas wojennych nalotów ? pełną ciepła, przyjaźni i koloru. Wymarzyła sobie cudowny świat, do niego weszła i w nim się spełniła. Jako malarka, pisarka i kobieta, która na całe życie pokochała inną wyjątkową kobietę, Tooti. Intymne dzienniki z niemal całego życia, tysiące listów i szpargałów, ale przede wszystkim wieloletnia zażyłość z Tove pozwoliły Boel Westin, profesorce ze Sztokholmu, napisać fascynującą opowieść o twardo stąpającej po ziemi artystce i fenomenie jej Muminków. Książka ukazała się pod patronatem Booklipsa. (więcej o książce)

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe