Wygraj „Krótką historię książek zakazanych” Wernera Fulda [ZAKOŃCZONY]

8 maja 2014

Krotka_historia_konkurs
Wraz z wydawnictwem Muza SA przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze „Krótkiej historii książek zakazanych” Wernera Fulda. Książka ukazała się w połowie kwietnia pod patronatem Booklips.pl.

Trzy egzemplarze publikacji opisującej losy książek prześladowanych, palonych i zakazanych rozlosujemy wśród tych, którzy prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Od którego roku na świecie obchodzony jest Tydzień Zakazanych Książek?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem „Krótka historia książek zakazanych”.
Zakończenie konkursu w piątek, 23 maja, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty! Prawidłowa odpowiedź brzmi: Od 1982 roku.

Egzemplarze książki „Krótka historia książek zakazanych” otrzymują:

Andżelika Majewska
Jakub Moc
Sebastian Chmielorz.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Krotka_historia_ksiazek_zakazanychWerner Fuld „Krótka historia książek zakazanych”

Opis: Uniwersalna historia książek prześladowanych, palonych i zakazanych, cenzury, a czasem też autocenzury autorów. Od starożytności po czasy współczesne, od Owidiusza po „Szatańskie wersety”; Europa, Ameryka, Chiny i kraje islamskie. Opowieści zaskakujące, wstrząsające, niewiarygodne, smutne, śmieszne, od których trudno się oderwać. Autor opisuje niezwykłe losy książek i pisarzy zakazanych ze względów społecznych, politycznych, obyczajowych i religijnych; prześladowanych zarówno przez władców, dyktatorów jak i w krajach demokratycznych (nawet dzisiaj w Niemczech na indeks trafia około 300 książek rocznie, a w Ameryce odbywają się rytualne spalenia Harry?ego Pottera), przez Inkwizycję i różne kościoły (w XII wieku wprowadzono dla świeckich zakaz nie tylko czytania Biblii, ale nawet rozmów na jej temat z uzasadnieniem, że nie wolno rzucać pereł przed wieprze). Przedstawia również historie książek palonych, niszczonych i gorliwie wycofywanych z obiegu przez samych pisarzy. (więcej o książce)

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe