banner ad

Wygraj kolekcjonerskiej komplety „Przebudzenia” Stephena Kinga (książka + kalendarz + energy drink)

22 listopada 2014

przebudzenie-konkurs-1
Z okazji premiery najnowszej powieści Stephena Kinga wspólnie z wydawcą książki, oficyną Prószyński i S-ka przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać kolekcjonerskie komplety „Przebudzenia”.

Trzy kolekcjonerskie komplety „Przebudzenia”, w skład których wchodzą: najnowsza powieść, kalendarz na 2015 rok oraz Kingowy napój energetyzujący, rozlosujemy wśród tych, którzy prawidłowo odpowiedzą na dwa pytania konkursowe.

Pytania konkursowe nie powinny sprawić większych trudności wielbicielom pisarza i brzmią następująco:

1. Skąd King wziął nazwę fikcyjnej miejscowości Castle Rock, która pojawia się w wielu jego powieściach i opowiadaniach, również w „Przebudzeniu”?
2. Jaka liczba odgrywa znaczącą rolę w twórczości Stephena Kinga i występuje w wielu jego utworach?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem „Przebudzenie Kinga”.
Zakończenie konkursu w sobotę 6 grudnia o 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty! Prawidłowe odpowiedzi brzmią: 1. Z powieści „Władca much” Williama Goldinga; 2. 19.

Kolekcjonerskie komplety „Przebudzenia” otrzymują:

Jakub Marczak,
Natalia Kubińska,
Sebastian Kubańczyk.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

przebudzenie-konkurs-2

Stephen King „Przebudzenie”

Opis: Mroczna, elektryzująca powieść o tym, co może istnieć po drugiej stronie życia? W niedużej miejscowości w Nowej Anglii, ponad pół wieku temu, na małego chłopca bawiącego się żołnierzykami pada cień. Jamie Morton podnosi głowę i widzi intrygującego mężczyznę, jak się okazuje, nowego pastora. Charles Jacobs wraz ze swoją piękną żoną odmieni miejscowy kościół. Mężczyźni i chłopcy skrycie podkochują się w pani Jacobs; kobiety i dziewczęta ? w tym także matka Jamie?go i jego ukochana siostra Claire ? tym samym uczuciem darzą wielebnego Jacobsa. Jednak kiedy rodzinę Jacobsów spotyka tragedia, a charyzmatyczny kaznodzieja wyklina Boga i szydzi z wiary, zostaje wygnany przez zszokowanych parafian. Jamie ma własne demony. Od wielu lat gra na gitarze w zespołach na terenie całego kraju i wiedzie tułaczy żywot rock-and-rollowego muzyka, uciekając od rodzinnej tragedii. Po trzydziestce ? uzależniony od heroiny, pozostawiony na pastwę losu, zdesperowany ? Jamie ponownie spotyka Charlesa Jacobsa, co ma głębokie konsekwencje dla nich obu. Ich więź przeradza się w pakt, o jakim nawet diabłu się nie śniło, a Jamie odkrywa, że słowo ?przebudzenie? ma wiele znaczeń. Ta bogata, niepokojąca powieść prowadzi czytelnika przez pięć dekad do najbardziej przerażającego zakończenia, jakie kiedykolwiek wyszło spod pióra Stephena Kinga. To arcydzieło Kinga, nawiązujące do twórczości takich wybitnych amerykańskich pisarzy jak Frank Norris, Nathaniel Hawthorne i Edgar Allan Poe.

Kliknij tutaj, żeby przeczytać recenzję „Przebudzenia”.
Kliknij tutaj, żeby przeczytać fragment książki.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe