Wygraj ekskluzywne notesy z wizerunkiem Stefana Żeromskiego! [ZAKOŃCZONY]

6 września 2018


W związku ze zbliżającym się Narodowym Czytaniem „Przedwiośnia” Żeromskiego przygotowaliśmy dla was konkurs. Fundatorem nagród jest Instytut Książki ? narodowa instytucja kultury powołana do popularyzacji książek i czytelnictwa w kraju oraz promocji literatury polskiej na świecie.

Do rozdania mamy 15 wydanych w twardej oprawie notesów z wizerunkiem Stefana Żeromskiego. Idealne do zapisywania swoich notatek, ulubionych cytatów z książek czy pierwszych pomysłów na własną twórczość. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Kiedy Żeromski ukończył pisać „Przedwiośnie”? Podaj miesiąc i rok. (2) Kto był pierwszym wydawcą „Przedwiośnia”?

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedź brzmią: (1) Żeromski ukończył „Przedwiośnie” we wrześniu 1924 roku, (2) Jakub Mortkowicz.

Uznaliśmy, że notesy z Żeromskim otrzymają:

Mateusz Wilk,
Anna Dobrzyńska,
Paweł Rybkowski,
Karolina Kossakowska,
Magdalena Miotke,
Piotr Piela,
Katarzyna Willmann,
Mirosław Mrozek,
Barbara Bakalarz-Kowalska,
Ewelina Lasko,
Dariusz Masiudzinski,
Klaudia Siadul,
Igor Kierkosz,
Damian Wysocki,
Paulina Kaleta.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni od otrzymania adresów od zwycięzców.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Narodowe Czytanie Przedwiośnia Żeromskiego”.
Zakończenie konkursu w sobotę, 8 września, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł ?Aleksandra Fredry?, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa i „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. W ubiegłym roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w warszawskim Ogrodzie Saskim. Łącznie w Polsce i w 26 krajach, w ponad 2 tysiącach miast i miejscowości odbyła się wówczas akcja.

Lekturą tegorocznej edycji Narodowego Czytania jest „Przedwiośnie”. W swej ostatniej powieści Żeromski dokonał bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania. Finał Narodowego Czytania zaplanowano na sobotę 8 września. Listę instytucji, które biorą udział w wydarzeniu, znajdziecie, klikając tutaj. Instytut Książki jest partnerem akcji.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe