banner ad

Wygraj egzemplarze zbioru opowiadań „Niepamięć” Davida Fostera Wallace’a [ZAKOŃCZONY]

27 czerwca 2017


Zbiór opowiadań Davida Fostera Wallace’a może być twój. Zapraszamy do konkursu zorganizowanego wspólnie z wydawnictwem W.A.B.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki uznanej przez „New York Timesa” za jeden ze 100 najbardziej znaczących tytułów 2004 roku. Żeby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Kiedy i gdzie David Foster Wallace opublikował swoje pierwsze opowiadanie? Podaj tytuł tego utworu.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „David Foster Wallace – Niepamięć”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 10 lipca, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Pierwsze opowiadanie David Foster Wallace opublikował w 1984 roku w „Amherst Review”. Nosiło ono tytuł „The Planet Trillaphon as It Stands in Relation to the Bad Thing”.

Egzemplarze zbioru opowiadań „Niepamięć” otrzymują:

Michał Łukowicz,
Robert Rutkowski,
Dominika Studzińska.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Opis: Zbiór opowiadań wybitnego amerykańskiego pisarza. Wallace bierze na celownik jednostki, każąc im docierać do najgłębszych pokładów samoświadomości. Dziennikarz poczytnego magazynu, specjalista od reklamy, samobójca wdrapujący się na szczyt budynku, nauczyciel przeżywający na lekcji załamanie nerwowe i jego dziesięcioletni uczeń mający trudności z koncentracją ? czy będąc świadkami ich dramatów, jesteśmy w stanie zrozumieć motywacje ich postępowania? Wallace z właściwą sobie chirurgiczną precyzją rozkłada na czynniki pierwsze psychikę bohaterów uwikłanych w absurdy konsumpcyjnego świata.

„Reakcje na jego [Wallace?a] opowiadania wywołują [?] kontrowersje. Wielu z jego piewców z radością wita powrót do nagich emocji [?]. Inni kwestionują jego dojrzałość i moralność oraz krytykują niedopracowanie niektórych historii. Te spolaryzowane opinie zdają się jednak tylko zapewniać, że Wallace nie odejdzie w zapomnienie”.
„Bookmarks Magazine”

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe