banner ad

Wygraj egzemplarze zbioru opowiadań „Młode skóry” Colina Barretta [ZAKOŃCZONY]

12 października 2015

mlode-skory-konkurs
Z okazji polskiej premiery debiutanckiego zbioru opowiadań młodego irlandzkiego pisarza, Colina Barretta, wspólnie z wydawcą książki, oficyną Igloo, przygotowaliśmy dla was konkurs.

Trzy egzemplarze książki „Młode skóry” zawierającej opowiadania rozgrywające się w scenerii małomiasteczkowej Irlandii rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo rozwiążą zadanie konkursowe.

Zadanie konkursowe jest proste i brzmi: Colin Barrett specjalizuje się w krótkiej formie literackiej, ponieważ to właśnie w niej udaje mu się zdobyć i utrzymać intensywność (języka, stylu, atmosfery), której – jego zdaniem – powieściom często brakuje. Wymień przynajmniej czterech innych znanych autorów, którzy pisali wyłącznie opowiadania.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Colin Barrett Młode skóry”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 26 października, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Zadanie okazało się trudniejsze niż przypuszczaliśmy, ponieważ wiele osób wskazywało autorów, którzy mieli przynajmniej jedną powieść w swoich dorobku.

Ostatecznie egzemplarze zbioru opowiadań „Młode skóry” otrzymają:

Jakub Sroczyk (który wskazał Alice Munro, Dorothy Parker, Jorge’a Luisa Borgesa, George’a Saundersa)
Piotr Śliwiński (który wskazał Teda Chianga, Karla Michaela Armera, Alice Munro, Raymonda Carvera)
Monika Lipowska (która wskazała Kelly Link, Etgara Kereta, Tadeusza Borowskiego, O. Henry’ego).

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

mlode-skoryColin Barrett „Młode skóry”

Opis: ?Młode skóry? to zbiór siedmiu opowiadań, z których sześć osadzono w tym samym fikcyjnym miejscu w zachodniej Irlandii ? w Glanbeigh. Bohaterowie, w większości młodzi ludzie: pracownik stacji benzynowej, bramkarz w nocnym klubie, bezrobotny, mierzą się z małomiasteczkową zaściankowością, uczuciami, przemocą, dramatem. Uwięzieni w beznadziejnych sytuacjach sięgają po rozwiązania ostateczne. Alison MacLeod, jedna z jurorek Frank O?Connor Award, nazwała prozę Barretta ?elegancką, ale nie ekskluzywną?, w recenzjach pisano nawet o geniuszu. Jedno z opowiadań, ?The Clancy Kid?, znalazło się w wydanej w 2013 roku przez prestiżową oficynę Faber antologii młodej prozy irlandzkiej ?Town and Country: New Irish Short Stories?.

Kliknij tutaj, żeby przeczytać fragment jednego z opowiadań.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe