banner ad

Wygraj egzemplarze „Zaraz będzie po wszystkim” Grzegorza Uzdańskiego [ZAKOŃCZONY]

23 października 2019


We współpracy z Wydawnictwem W.A.B. przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze książki „Zaraz będzie po wszystkim” autorstwa Grzegorza Uzdańskiego.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze słodko-gorzkiej powieści o życiu pensjonariuszy i pracowników domu starców napisanej przez twórcę projektu „Nowe wiersze sławnych poetów”. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Ile powieści wydał do tej pory Grzegorz Uzdański? Podaj ich tytuły. (2) Znasz jakieś inne powieści napisane przez polskich lub zagranicznych autorów, których fabuła osadzona została w domu starców? Wymień przynajmniej trzy tytuły.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) dwie: „Zaraz będzie po wszystkim” i (wcześniej) „Wakacje”, (2) tu laureaci wymienili m.in. „Małe eksperymenty ze szczęściem, dziennik Hendrika Groena”, „Ostatnią przystań” Zdenka Pluhařa, „Skarby świata całego” Bohumila Hrabala, „Jarmark domu ubogich” Johna Updike’a, „Dom Róży” Huberta Klimko-Dobrzanieckiego i „Drogę nadziei” Carlo Meiera.

Egzemplarze książki „Zaraz będzie po wszystkim” otrzymują:

Marta Zientkowska,
Przemysław Stelmach,
Magdalena Eljaszuk.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1 tygodnia.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Grzegorz Uzdański ? Zaraz będzie po wszystkim”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 4 listopada, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Jadzia jest osiemdziesięcioletnią pensjonariuszką domu opieki. W miejscu, w którym rytm strzępków życia wyznaczają jedynie posiłki, obchody personelu, wizyty nielicznych już przyjaciół i krewnych oraz oglądanie seriali, nie ma zbyt wielu rozrywek oprócz myślenia. A temu Jadzia oddaje się z całą zawziętością. Swoje losy ? przedstawione niechronologicznie ? narratorka odsłania przed nami za sprawą retrospekcji. Bohaterka relacjonuje strzępki swojego dzieciństwa przypadającego na drugą wojną światową, dorastania, dawnych, niespełnionych miłości, życia codziennego, pracy w redakcji, wychowania córki i wreszcie trudnych relacji z mężem. W historię Jadzi wplecione są dwie inne opowieści: młodego sanitariusza Tomka i czterdziestoletniej pielęgniarki Agaty. „Zaraz będzie po wszystkim” to delikatna, kameralna i świetnie napisana nieduża opowieść o samotności na wielu poziomach, opowiadająca o najciemniejszych zakamarkach ludzkich dusz. Stworzony przez autora słodko-gorzki portret pensjonariuszy i pracowników domu starców jest przejmujący, dojmująco smutny, złośliwy, ale i miejscami ironicznie zabawny.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe