banner ad

Wygraj egzemplarze thrillera górskiego „Biały pył. Piekło na K2” Krzysztofa Koziołka [ZAKOŃCZONY]

29 sierpnia 2021

Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym możecie wygrać egzemplarze opublikowanej przez Wydawnictwo Agora powieści „Biały pył. Piekło na K2” autorstwa Krzysztofa Koziołka.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki, łączącej najlepsze tradycje literatury przygodowej i wysokogórskiej, która sprawi, że znajdziecie się w samym środku akcji – zimą na K2. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe dwa pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Ile powieści, włącznie z najnowszą – „Białym pyłem”, opublikował do tej pory Krzysztof Koziołek? (2) Do pewnego czasu K2 był ostatnim niezdobytym zimą ośmiotysięcznikiem. Kiedy udało się tego dokonać? Podaj datę.


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź na pytanie (1) brzmi: Krzysztof Koziołek informuje na swoim fanpage’u na Facebooku, że opublikował do tej pory, włącznie z najnowszą, dwadzieścia powieści. Pomija jednak (również na swojej stronie autorskiej) jeden tytuł: „Tam, gdzie czai się wiatr”, który wyszedł w 2016 roku. Uwzględnialiśmy więc w odpowiedziach zarówno liczbę 20, jak i 21. Prawidłowa odpowiedź na pytanie (2) brzmi: K2 został zdobyty zimą 16 stycznia 2021 roku.

Egzemplarze powieści „Biały pył. Piekło na K2” Krzysztofa Koziołka otrzymują:

Dominika Kościelnik,
Łukasz Kamerke,
Renata Mieloszyk.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Krzysztof Koziołek – Biały pył”.

Zakończenie konkursu we wtorek, 7 września, o godzinie 23:59.
Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Największa ambicja himalaisty? Zdobyć zimą najniebezpieczniejszy szczyt świata. Przez dekady nie udawało się to nikomu, ale kiedy u podnóża K2 melduje się polska wyprawa, cel wydaje się osiągalny. W bazie na wierzch wychodzą jednak wzajemne pretensje, środowiskowe konflikty i sprzeczne dążenia. Czy grupa wybitnych indywidualności potrafi w ogóle współpracować? W gronie tych słynnych wspinaczy jest też dwójka outsiderów: Zuza Niska, doświadczona himalaistka, której do tej pory drogę do przełomowych sukcesów blokował zwykły pech, oraz Krzysiek Garda, amator wspinaczki i dziennikarz oddelegowany do relacjonowania zmagań z górą. Wkrótce okazuje się, że w skonfliktowanym zespole to właśnie tych dwoje najciężej pracuje na zbiorowy sukces. Niska dostrzega w tym szansę na przerwanie złej passy, a Garda zaczyna ulegać hipnotycznemu wpływowi szczytu… Może i dla niego znalazłoby się miejsce w grupie szturmowej?

Kiedy głupi błąd prowadzi do poważnego wypadku, Garda staje przed dylematem: jego lojalność wobec partnerki może stanowić zagrożenie dla pozostałych uczestników wyprawy. Wkrótce śmierć jednego z nich wywoła szereg wątpliwości: co naprawdę stało się na stoku K2 i czy ktoś poza morderczą górą przyłożył rękę do tej tragedii…?

fot. główna (tło): Kuno Lechner/Wikimedia Commons

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe