Wygraj egzemplarze pozytywnej książki „Moc dobrych słów” Matta Haiga [ZAKOŃCZONY]

22 grudnia 2022

We współpracy z wydawnictwem Słowne przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze książki „Moc dobrych słów” autorstwa Matta Haiga.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki zbierającej aforyzmy i inspirujące opowieści o przetrwaniu wbrew wszystkiemu, która jest znakomitym przewodnikiem po życiu i szukaniu nadziei w tych pogmatwanych czasach. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Czy jest jakaś książka, oprócz „Mocy dobrych słów”, którą poleciłbyś innym ku pokrzepieniu? Podaj tytuł i uzasadnij jednym zdaniem wybór.


W odpowiedzi na pytanie konkursowe podsunęliście nam wiele ciekawych tytułów, często przy okazji dzieląc się osobistymi refleksjami czy wspomnieniami. Za każdą odpowiedź dziękujemy i żałujemy, że nie możemy nagrodzić wszystkich. W wewnątrzredakcyjnym głosowaniu wybraliśmy trójkę zwycięzców.

Egzemplarze książki „Moc dobrych słów” Matta Haiga otrzymują:

Paulina Kubala-Chuchnowska,
Kacper Forysiak,
Patrycja Przybylska.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Moc dobrych słów”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 1 stycznia 2023 roku, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród osób, które podadzą najciekawsze zdaniem redakcji odpowiedzi na pytanie konkursowe.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Refleksje nad nadzieją, przetrwaniem i skomplikowanym cudem życia. Nic nie jest silniejsze od maleńkiej nadziei, która nie chce zgasnąć. „Moc dobrych słów” to zbiór małych wysepek nadziei. Zamieszczone tu historie ku pokrzepieniu pozwalają zobaczyć siebie i świat na nowe sposoby.

Mieszanka filozofii, osobistych zapisków i autorefleksji Matta Haiga czerpie z wiedzy filozofów i ocaleńców z różnych epok, od Marka Aureliusza po Nellie Bly, Emily Dickinson i Jamesa Baldwina. Warto sięgnąć po tę książkę, gdy potrzebujemy przyjaciela, troskliwego uścisku czy przypomnienia, że nadzieję można znaleźć w nieoczekiwanych miejscach.

Nie oczekujmy tu uporządkowanej struktury, bo poszukując wsparcia, nie zawsze wiemy, co w danym momencie nam je zapewni. Może to właśnie to zupełnie nieoczekiwane słowo? Tu, jak w życiu – wszystko połączone jest ze sobą – nadzieja z rozpaczą, ból z radością… Haig przypomina nam też wielokrotnie, że zwyczajny fakt naszego istnienia jest powodem do nadziei i radości, że nie musimy starać się być kimś innym niż jesteśmy lub spełniać czyjeś oczekiwania. Wystarczy po prostu być.


Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe