banner ad

Wygraj egzemplarze powieści „Serotonina” Michela Houellebecqa! [ZAKOŃCZONY]

3 lipca 2019


Z okazji polskiej premiery powieści „Serotonina” Michela Houellebecqa wspólnie z wydawcą książki, oficyną W.A.B., przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze powieści okrzykniętej najbardziej rozpaczliwą i mroczną w dorobku najsłynniejszego żyjącego francuskiego pisarza. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Jak nazywa się miasto, którego mieszkańcy poczuli się urażeni opisem zawartym w „Serotoninie”? (2) Za którą powieść Michel Houellebecq otrzymał Nagrodę Goncourtów? Podaj tytuł książki.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Niort, (2) „Mapa i terytorium”.

Egzemplarze powieści „Serotonina” otrzymują:

Julia Derejczyk,
Paweł Sobolewski,
Natalia Węgrzyn.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Michel Houellebecq ? Serotonina”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 16 lipca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Najnowsza powieść Michela Houellebecqa, najsłynniejszego żyjącego francuskiego pisarza, kontestatora i uważnego krytyka kultury zachodniej.

Florent-Claude Labrouste ma 46 lat, nie znosi swojego imienia i faszeruje się captorixem, lekiem antydepresyjnym wyzwalającym serotoninę, który ma trzy działania niepożądane: mdłości, utrata libido i impotencja. Jego podróż zaczyna się w Almerii, prowadzi przez Paryż i Normandię, gdzie rolnicy szykują się do ulicznej wojny. Francja idzie na dno, Unia Europejska idzie na dno, na dno idzie bezcelowe życie Florenta-Claude?a. Miłość to mrzonka. Seks ? katastrofa. Nawet kultura, dzieła Prousta czy Manna, nie jest ostatnią deską ratunku. Florent-Claude odkrywa lubieżne fimiki porno, w których występuje jego nowa dziewczyna z Japonii, rzuca pracę i przeprowadza się do hotelu. Włóczy się po mieście, filozofuje i wygłasza tyrady. Analizuje też swoje związki miłosne, zawsze naznaczone porażką. Spotyka się ze starym przyjacielem arystokratą, którego życie wydawało się idealne, ale już takie nie jest, bo żona zostawiła go i zabrała ze sobą dwie córki. I ten przyjaciel uczy go obsługiwać strzelbę?

Michel Houellebecq, jasno rozumujący nihilista, tworzy postać narratora pozbawionego korzeni, obsesyjnego i autodestrukcyjnego, który przygląda się swojemu życiu i otaczającemu go światu z opryskliwym humorem i rozdzierającą wrogością. „Serotonina” pokazuje, że nadal jest bezlitosnym kronikarzem dekadencji społeczeństwa zachodniego XXI wieku.

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe