Wygraj egzemplarze powieści „Powszednia historia” Sebastiana Nowaka [ZAKOŃCZONY]

1 czerwca 2022

Wspólnie z Wydawnictwem W.A.B. przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać powieściowy debiut Sebastiana Nowaka zatytułowany „Powszednia historia”.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze błyskotliwej, nasyconej bezpretensjonalnym poczuciem humoru reinterpretacji mitu o „młodych, wykształconych z dużych ośrodków”. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Dwaj bohaterowie „Powszedniej historii” opiekują się jamnikiem o imieniu Janusz. Czy znasz jakieś inne powieści, w których występuje ta rasa psa? Wymień przynajmniej dwa tytuły.


Konkurs rozstrzygnięty. W odpowiedzi na pytanie podawaliście m.in. takie tytuły, jak „Niezwykły pies Bruno” Ewy Zienkiewicz, „Drań, czyli moje życie z jamnikiem” Zofii Staneckiej, „Lily i ośmiornica” oraz „Do widzenia, Lily” Stevena Rowleya, „Jamnik z Kluskami” Oli Trzecieckiej czy „Pan Jaromir na tropie klejnotów” Heinza Janischa.

Egzemplarze powieści „Powszednia historia” Sebastiana Nowaka otrzymują:

Aleksandra Wanat,
Agata Werpachowska,
Krystian Kwiatek.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Sebastian Nowak – Powszednia historia”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 12 czerwca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Czy pijacki telefon do byłego może odmienić życie? Może, ale nie musi. A przynajmniej tym razem nic na to nie wskazuje. Jana od dziecka słyszała, że może być kimkolwiek zechce, została więc: architektką wnętrz i na stałe za granicą. Ludwik był nastolatkiem, gdy stracił ojca i materialną beztroskę, gruntu pod nogami szuka w murach uniwersytetu, gdzie właśnie rozpoczyna pracę. Krzysiek dość wcześnie zrozumiał, że należy do grupy społecznej, która nie cieszy się szczególną przychylnością, mimo to próbuje budować życie na własnych zasadach. Słowem: ona, on i przyjaciel gej. I już mogłoby się wydawać, że znamy tę opowieść… W „Powszedniej historii” – czyli antysadze rodzinnej – uproszczone perypetie bohaterów są jedynie pretekstem, by przyjrzeć się drodze kilku pokoleń. Drodze, napędzanej odwieczną chęcią ucieczki, która zaprowadziła Janę, Ludwika i Krzyśka na ulice jednego z dużych miast postkomunistycznej Europy. Jak to zwykle bywa: wielka historia łączy się z popkulturą, a drobne obietnice szczęścia ścierają się z rzeczywistością.


Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe