Wygraj egzemplarze powieści „Płyń z tonącymi” Larsa Myttinga [ZAKOŃCZONY]

23 sierpnia 2016

plyn-z-tonacymi-konkurs
Wspólnie z wydawnictwem Smak Słowa przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze powieści „Płyń z tonącymi” autorstwa jednego z najpopularniejszych norweskich pisarzy, Larsa Myttinga, którego polscy czytelnicy poznali już za sprawą książki „Porąb i spal”.

Do wygrania są trzy egzemplarze poruszającej i trzymającej w napięciu powieści o młodym Norwegu, który próbuje rozwikłać zagadkę z przeszłości i dowiedzieć się, dlaczego jego rodzice zginęli we Francji, gdy był jeszcze dzieckiem. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe jest proste i nie powinno sprawić trudności czytelnikom naszej strony: Ile lat miał Lars Mytting, kiedy wpadł na pierwszy pomysł, z którego później narodziła się powieść „Płyń z tonącymi”?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Lars Mytting – Płyń z tonącymi”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 6 września, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „15 lat”.

Egzemplarze powieści „Płyń z tonącymi” otrzymują:

Jacek Makaś,
Emil Dolny,
Joanna Sokołowska.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

plyn-z-tonacymi-konkurs2

Lars Mytting „Płyń z tonącymi”

Opis: Edvard dorastał w domu dziadków, pośród pól i pastwisk, w sielskim pejzażu Norwegii. Jego rodzice zginęli we Francji, kiedy był jeszcze dzieckiem. Dlaczego właśnie tam? To jedna z wielu rodzinnych tajemnic skrywanych za zasłoną milczenia.

W poszukiwaniu rozwiązania zagadki Edvard trafia na Szetlandy, gdzie krajobraz urzeka romantycznym pięknem, a zarazem nieustannie wróży katastrofę. Znajduje tam kolejne ślady minionych zdarzeń i tajemniczą kobietę, której nie potrafi zrozumieć. W końcu kiedy jedzie do Francji, nad Sommę, której brzegi pokryte są grobami poległych żołnierzy ? i wszystko powoli zaczyna się układać w spójną całość, mimo że korzenie tej historii sięgają najbardziej tragicznych wydarzeń XX wieku, a Edvard musi rozstrzygać dylematy podobne tym, z jakimi zmagali się antyczni bohaterowie.

Poszukiwanie własnej tożsamości w zamęcie dziejów, porywy namiętności, chciwość i śmierć, a także miłość do cennego drewna, która niczym mitologiczna klątwa zawisła nad losami dwóch rodzin ? o tym wszystkim jest ta książka.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe