Wygraj egzemplarze powieści „Pani Bovary” Gustave’a Flauberta [ZAKOŃCZONY]

4 marca 2022

Wspólnie z wydawnictwem Marginesy przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze powieści „Pani Bovary” Gustave’a Flauberta z serii Marginesy Klasycznie.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze najbardziej znanej powieści Gustave’a Flauberta, która przedstawia wstrząsającą historię miłości i upadku. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Jak nazywał się francuski magazyn literacki, w którym po raz pierwszy opublikowano „Panią Bovary”? (2) W którym roku władze kościelne podpisały dekret o wpisaniu „Pani Brovary” do Indeksu ksiąg zakazanych?


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Francuski magazyn literacki, w którym po raz pierwszy opublikowano „Panią Bovary”, nazywał się „La Revue de Paris”, (2) Dekret o wpisaniu „Pani Brovary” do Indeksu ksiąg zakazanych został podpisany przez władze kościelne w 1864 roku.

Egzemplarze powieści „Pani Bovary” Gustave’a Flauberta z serii Marginesy Klasycznie otrzymują:

Anna Rafałowicz,
Agnieszka Ciepichał,
Grzegorz Bubula.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Gustave Flaubert – Pani Bovary”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 13 marca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Najbardziej znana powieść Gustave’a Flauberta. Wstrząsająca opowieść o miłości i upadku. Emma dzieciństwo spędziła w klasztorze. Wtedy też przeczytała powieści, które rozbudziły w niej pragnienie życia w lepszym, bogatszym świecie. Choć Karol Bovary nie jest idealnym kandydatem, z małżeństwem z nim młoda kobieta wiąże spore nadzieje. Szybko jednak przeżywa gorzkie rozczarowanie codziennością, a nuda i rutyna pchają ją w ramiona kolejnych kochanków w poszukiwaniu spełnienia. Emma porzuca konwenanse, kreuje swój świat, odległy od realnego, i stopniowo pogrąża się w szaleństwie. Tymczasem jej mąż pozostaje błogo nieświadomy i ślepy na to, co dzieje się z nieszczęśliwą żoną. Pani Bovary w chwili publikacji wywołała skandal obyczajowy, a po kilku latach została wpisana do indeksu ksiąg zakazanych. Dziś zalicza się ją do najwybitniejszych osiągnięć realizmu psychologicznego w literaturze.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe