Wygraj egzemplarze powieści „Oryks i Derkacz” Margaret Atwood! [ZAKOŃCZONY]

18 kwietnia 2017


Wspólnie z wydawnictwem Prószyński i S-ka przygotowaliśmy konkurs z nagrodami w postaci egzemplarzy powieści „Oryks i Derkacz” autorstwa Margaret Atwood.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze powieści otwierającej trylogię spekulatywną „Maddaddam”, której finalny tom polscy czytelnicy będą mogli poznać już w maju. W „Oryks i Derkaczu” kanadyjska pisarka Margaret Atwood przedstawia skłaniającą do refleksji i przyprawiającą o dreszcze wizję świata po katastrofie biologicznej. Żeby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Które powieści Margaret Atwood wydane w Polsce rozgrywają się w bliższej lub dalszej przyszłości? Wymień tytuły.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Oryks i Derkacz”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 30 kwietnia, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „Opowieść podręcznej”, „Oryks i Derkacz”, „Rok potopu”, „Serce umiera ostatnie” (można też było wymienić „MaddAddam”, choć ta dopiero niebawem się ukaże).

Egzemplarze książki „Oryks i Derkacz” otrzymują:

Michalina Wyciślik,
Katarzyna Jazgarska,
Mirosław Mrozek.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Margaret Atwood „Oryks i Derkacz”

Opis: Śmiercionośna zaraza zgładziła ludzkość. Yeti usiłuje przetrwać w świecie, w którym być może jest ostatnim człowiekiem. Nie potrafi uwierzyć w śmierć swojego najlepszego przyjaciela Derkacza i ukochanej ich obu, pięknej Oryks. Dlaczego świat się rozpadł? Dlaczego przeżyły tylko zielonookie Dzieci Derkacza? W poszukiwaniu odpowiedzi wyrusza w wędrówkę przez bujny gąszcz, który porasta tereny wielkiego miasta, opustoszałego w wyniku prowadzonych przez potężne korporacje niebezpiecznych, niekontrolowanych eksperymentów z inżynierią genetyczną.

Margaret Atwood przenosi nas do nieodległej przyszłości, która wygląda aż nazbyt znajomo, a zarazem przerasta nasze wyobrażenia. Świetnie panując nad swoim szokującym materiałem, autorka z właściwą sobie przenikliwością i czarnym humorem kreuje przedziwny, a mimo to w pełni wiarygodny świat, zamieszkany przez postacie, które długo jeszcze po zakończeniu lektury żyją w naszych snach. Margaret Atwood u szczytu sił twórczych. Kto przeczyta „Oryks i Derkacza”, inaczej spojrzy na świat.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe